Holandia, sport: Kto go zatrzyma? Holender znów najlepszy w Formule 1

Max Verstappen (Red Bull) także w tym sezonie prezentuje świetną formę. Młody Holender wygrał w niedzielę Grand Prix Miami.

Aktualny mistrz świata rozpoczął niedzielne zawody dopiero z dziewiątej pozycji startowej. Verstappen szybko wyprzedzał kolejnych rywali, a już po piętnastu okrążeniach był drugi. Kilka okrążeń później, jeszcze przed półmetkiem zawodów, był już na prowadzeniu.

Drugie miejsce w Grand Prix Miami zajął Sergio Pérez, podobnie jak Verstappen jeżdżący dla Red Bulla. Na trzecim miejscu podium stanął Fernanrdo Alonso z zespołu Aston Martin. Drugi z Holendrów w Formule 1, Nyck de Vries z AlphaTauri, zakończył wyścig na 18. pozycji.

Po pięciu wyścigach tego sezonu Verstappen, który w ubiegłych dwóch sezonach zdobywał mistrzostwo, zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Holender ma 118 punktów. Drugi jest Pérez ze 105 punktami na koncie, a trzeci Fernando Alonso (75).

Kolejne zawody Formuły 1 odbędą się za dwa tygodnie we Włoszech na torze Emilia-Romagna. Tydzień później kierowcy Formuły 1 będą się ścigać w Monako, a w kolejnym tygodniu - w Hiszpanii.