Holandia, sport: Polak w Monte Carlo lepszy niż Holendrzy. Ćwierćfinał był blisko…

Obaj Holendrzy, korzy rozpoczęli rywalizację w prestiżowym turnieju tenisowym ATP Masters w Monte Carlo, szybko odpadli z rywalizacji. Jedyny singlista z Polski w tym turnieju wykazał się większą skutecznością, ale w czwartek także odpadł z walki o turniejowe zwycięstwo.

Hubert Hurkacz, obecnie najwyżej notowany polski tenisista, dotarł do 1/8 finału Rolex Monte-Carlo Masters. W pierwszej rundzie urodzony we Wrocławiu 26-latek pokonał Słowaka Laslo Djere 6-7, 7-6, 7-5.

Także w drugiej rundzie Polak stoczył bardzo wyrównaną, ale ostatecznie zwycięską dla niego batalię. Rywalem Hurkacza był brytyjski młody talent Jack Draper. Tenisista ze stolicy Dolnego Śląska wygrał z Draperem 6-3, 6-7, 7-5.

W Monte Carlo walczyło także dwóch Holendrów. Niżej notowany Tallon Griekspoor przegrał już w pierwszej rundzie z doświadczonym Szwajcarem Stanem Wawrinką 7-5, 3-6, 4-6.

Botic van de Zandschulp miał w pierwszej rundzie mniej utytułowanego rywala. Holender pokonał Węgra Martona Fucsovicsa 3-6, 7-6, 6-1. W drugiej rundzie trafił jednak już na dużo wyżej notowanego przeciwnika, Norwega Caspera Ruuda. Ubiegłoroczny finalista French Open i US Open wygrał z Holendrem 7-5, 7-6.

W czwartek rywalem Hurkacza w meczu o miejsce w ćwierćfinale był młody Włoch Jannik Sinner. Polak dobrze zaczął, bo wygrał pierwszego seta 6-3. Druga partia była bardzo zacięta, Polak miał nawet piłkę meczową, ale w tie-breaku tryumfował Sinner. W trzecim secie zirytowany Hurkacz nie stawiał już większego oporu i ostatecznie przegrał cały mecz 6-3, 6-7, 1-6.

Turniej w Monte Carlo potrwa do niedzieli 16 kwietnia. Tegoroczna pula nagród to ponad 6,2 mln euro.

14.04.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.