Holandia: Cenny, choć gorzki remis rotterdamczyków w Warszawie

Feyenoord zremisował w czwartek wieczorem w meczu 1/8 finału Ligi Europy z Szachtarem Donieck 1-1. Oba gole padły w końcowej części spotkania.

Remis na wyjeździe to dla rotterdamczyków dobra zaliczka przed rewanżem zaplanowanym na przyszły tydzień. Ze względu na rosyjski atak na Ukrainę Szachtar nie mógł rozegrać tego spotkania u siebie. Mecz odbył się na stadionie Legii w Warszawie.

Ze stolicy Polski Feyenoord może jednak wrócić z poczuciem niewykorzystanej szansy. To holenderska drużyna miała przez większość spotkania przewagę. Feyenoord oddał 21 strzałów, wobec 5 rywali i częściej rozgrywał piłkę (61% posiadania piłki).

To jednak ukraiński klub wyszedł w 79. minucie na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wtedy Jarosła Rakicki. Wyrównujący gol padł na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Jego autorem był Ezequiel Bullaude.

- Mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy jej przełożyć na liczbę stworzonych okazji i strzelonych bramek. Kiepsko się z tym czuję - powiedział po spotkaniu w Warszawie Orkun Kökçü, pomocnik Feyenoordu.

10.03.2023 Niedziela.NL  // fot. Shutterstock, Inc.