Holandia, sport: Słaba gra w Amsterdamie. „Tego nie było od trzech lat”

W czwartkowym meczu z Unionem Berlin mistrzowie Holandii nie zachwycili. Pierwsze starcie w dwumeczu o awans do 1/8 finału Ligi Europy zakończyło się bezbramkowym remisem.

Amsterdamczycy nie wykorzystali przewagi własnego terenu, a w ofensywie zaprezentowali się bardzo słabo. Po raz pierwszy od trzech lat Ajax nie oddał w meczu pucharów europejskich ani jednego celnego strzału na bramkę rywali - poinformował portal nu.nl.

Mistrzowie Holandii mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki (68% wobec 32% Unionu), ale niewiele z tego wynikało. To goście byli bliżsi zdobycia gola. W 66. minucie Morten Thorsby umieścił piłkę w bramce Ajaxu, ale po analizie VAR gol został anulowany ze względu na zagranie ręką.

- To był trudny mecz. Musieliśmy się dziś często bronić, ale na szczęście nasz bramkarz rozegrał świetne spotkanie. Widziałem zespół, który walczył, ale nie stwarzaliśmy prawie żadnych okazji do strzelenia gola, szczególnie w pierwszej połowie - powiedział po meczu John Heitinga, trener Ajaxu.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (23 lutego) w Berlinie. Początek meczu o godz. 21:00.

17.02.2023 Niedziela.NL  // fot. Shutterstock, Inc.