Holandia, sport: Taki wynik to rzadkość. „Szalony remis” w Alkmaar!

AZ mogło w sobotę zostać nowym liderem Eredivisie. Starcie w Alkmaar z FC Utrecht zakończyło się jednak niecodziennym wynikiem: 5-5.

Dziesięć bramek, ale bez zwycięzcy. Holenderska Eredivisie nie jest być może czołową ligą piłkarską w Europie, ale w sobotni wieczór kibice w Alkmaar nie mogli narzekać na brak emocji i bramek.

AZ kiepsko rozpoczęło i już po 16 minutach przegrywało 0-2. Na przerwę to jednak gospodarze schodzili w lepszych humorach, bo prowadzili już 3-2.

Także w drugiej części gry padło pięć bramek. Bohaterami meczu byli Vangelis Pavlidis (AZ) i Anastasios Douvikas (FC Utrecht), którzy zdobyli po trzy gole. Douvikas zaliczył też dwie asysty.

Zarówno dla AZ, jak i dla FC Utrecht był to pierwszy w historii występów w Eredivisie mecz, w którym mimo straty pięciu bramek drużyny te nie przegrały.

Gdyby AZ wygrało to spotkanie, awansowałoby w sobotę na pozycję lidera Eredivisie. W niedzielę także obecny lider Feyenoord stracił punkty, remisując 1-1 z Twente. Po 19. kolejkach Feyenoord ma na koncie 42 punkty, AZ 40, PSV 38, Ajax 37, a Twente 36.

30.01.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.