Holandia, sport: Dwa gole Polaka, Feyenoord liderem Eredivisie!

Rotterdamczycy wykorzystali potknięcia rywali z Eindhoven i Amsterdamu i są na pierwszym miejscu w tabeli najważniejszej holenderskiej ligi piłkarskiej.

Derbowe spotkanie Feyenoordu z Excelsiorem gospodarze kiepsko rozpoczęli i już po czterech minutach Feyenoord przegrywał 0-1. Potem trafiali już wyłącznie gospodarze: dwa gole zdobył Sebastian Szymański, dwa Orkun Kokcu, a jedną bramkę dorzucił Patrik Walemark. Feyenoord wygrał 5-1.

Pomocnik reprezentacji Polski, który znalazł się w kadrze Biało-Czerwonych na nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze, jest jedną z gwiazd Feyenoordu w tym sezonie. 23-latek z Białek Podlaskiej, wypożyczony do Rotterdamu z Dinama Moskwa, zdobył w tym sezonie dla Feyenoordu już siedem bramek i zaliczył cztery asysty.

Kolejny przecięty mecz ma za sobą Ajax, który jedynie zremisował w Emmen 3-3. Amsterdamczycy prowadzili od 25. minuty 3-1, ale dzięki dwóm trafieniom w drugiej połowie Emmen zdołało wywalczyć jeden punkt.

Bolesnej porażki na własnym terenie doświadczyło PSV. Klub z Eindhoven przegrał z AZ 0-1, a jedynego gola spotkania zdobył w 14. minucie Vangelis Pavlidis.

Po czternastu kolejkach Eredivisie Feyenoord ma na koncie 33 punkty. Ajax i PSV mają po 30 punktów, AZ 29, a Twente 27. Kolejna kolejka zostanie rozegrana dopiero w styczniu przyszłego roku, już po mistrzostwach świata w Katarze.

14.11.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.