Holandia, sport: Gol Polaka dla Feyenoordu!

Klub z Rotterdamu zremisował w czwartkowym spotkaniu Ligi Europy z norweskim Midtjylland 2-2. Kibice Feyenoordu mogli być jednak nieco rozczarowani, bo rotterdamski klub prowadził już 2-0.

Pierwszego gola spotkania zdobył Polak Sebastian Szymański. Dla 23-letniego pomocnika było to pierwsze trafienie dla Feyenoordu w Lidze Europy. W ostatniej minucie pierwszej połowy prowadzenie gości podwyższył Orkun Kokcu, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie rotterdamczycy roztrwonili tę przewagę. W 54. minucie kontaktowego gola strzelił Gustav Isaksen, a w 85. minucie wynik na 2-2 ustalił José Carlos Ferreira Junior.

Drugi mecz grupy A Ligi Europy pomiędzy Sturmem Graz a Lazio zakończył się bezbramkowym remisem. Sytuacja w tej grupie jest bardzo ciekawa, a kwestia awansu do fazy pucharowej pozostaje otwarta. Po trzech kolejkach wszystkie drużyny mają po cztery punkty na koncie.

W kolejnym spotkaniu tych rozgrywek Feyenoord zmierzy się na własnym terenie z Midtjylland. Mecz odbędzie się w najbliższy czwartek (13 października), początek o godz. 18:45.

07.10.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.