Holenderscy pracodawcy w najtrudniejszej sytuacji w historii. Brakuje personelu niemal we wszystkich branżach

Praca i kariera

Fot. Shutterstock, Inc.

Holenderski rynek pracy został sklasyfikowany jako „bardzo napięty”. Obecnie w prawie wszystkich zawodach występują braki kadrowe. Liczba wakatów wzrosła o 80%, podczas gdy liczba zasiłków dla bezrobotnych spadła o 41% w ciągu jednego roku – poinformowała agencja świadczeń UWV.

„Napięcie” na rynku pracy gwałtownie wzrosło na początku 2021 roku, kiedy po okresie lockdownu w wielu sektorach ponownie pojawiło się zapotrzebowanie na personel. Liczba wakatów wzrosła, a wiele osób poszukujących pracy znalazło zatrudnienie.

Rynek pracy po raz pierwszy został uznany za „napięty” w połowie 2021 roku. Rekord był łamany co miesiąc i w pierwszym kwartale 2022 roku sytuację określano już jako „bardzo napiętą”.

„Bardzo napięty” rynek pracy oznacza, że obecnie jest więcej wolnych miejsc pracy niż osób poszukujących pracy. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 roku liczba wakatów wzrosła o 80%, a liczba zasiłków dla osób bezrobotnych spadła o 41%.

„Znaczące” braki kadrowe nie dotyczą tylko czterech z 92 grup zawodowych sklasyfikowanych przez UWV.


14.07.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Komentarze 

 
+2 #4 Lukasz 2022-07-18 17:56
Na papierze duzo pracy w ogłoszeniach tez, ale sam szukam dodatkowej zeby polonczyc 4 dni które mam na etacie z czymś dodatkowym na piątek I sobotę to się tylko odbijam od drzwi i nadal szukam, wysyłam te cv I motivatiebriefy i nic z tego nie wynika,co najwyżej potwierdzenie mailowo ze otrzymali dokumenty, rozpatrza i moze sie odezwą i na tym się kończy
Cytuj
 
 
+2 #3 mordo 2022-07-18 12:42
z takie pieniądze które oferują czego się spodziewają? w 2015 roku lepiej się zarabiało niz teraz. a tymi ich normami wyśrubowanymi stawka 10.14 niech sobie sami zapierdzielaja
Cytuj
 
 
+10 #2 Inflat 2022-07-17 16:24
Mi się przy dzisiejszej inflacji nie opłacało robić za 16,40 na godzinę brutto. Minimalna wynosi 10.14 Srsly bro? Na co to starczy gdy ja mając ponad 50% więcej uważam ze to bieda.
Mieszkań nie ma a jak są to drogie, zarobki nawet mając 3000 netto euro jestes biedak mając samochód i kawalerkę.
Zepsuło się max, najlepszy okres to byl 2010-2020 a potem się zepsuło pandemie sremie inflacje. Kiedyś 30 euro na tydzień na zakupy starczało. Teraz tyle starcza ale na dzień góra max 2 dni przy jednej osobie - singiel.
Cytuj
 
 
+27 #1 Lusia 2022-07-14 20:21
Za minimalne wynagrodzenie przy takiej inflacji to tylko z Bangladeszu ludzie będą robić.Wszyscy szklarniarze niech padają ,zachlanne hieny.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze w kategorii: Praca i kariera

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki