Holandia: Od 1 lipca 2016 wzrastają płace minimalne (minimumloon)

Praca i kariera

fot. Shutterstock

Ustawowa płaca minimalna dla osób od lat 23 wzwyż od 1 lipca 2016 roku wynosi:


* € 1.537,20 miesięcznie;

* € 354,75 na tydzień;

* € 70,95 na dzień.


Tabela płac dla osób w wieku poniżej 23 lat (często nazywana "wiekówką")


Wiek

Na miesiąc

Na tydzień

Na dzień

22 jaar

€ 1.306,60

€ 301,55

€ 60,31

21 jaar

€ 1.114,45

€ 257,20

€ 51,44

20 jaar

€ 945,40

€ 218,15

€ 43,63

19 jaar

€ 807,05

€ 186,25

€ 37,25

18 jaar

€ 699,45

€ 161,40

€ 32,28

17 jaar

€ 607,20

€ 140,15

€ 28,03

16 jaar

€ 530,35

€ 122,40

€ 24,48

15 jaar

€ 461,15

€ 106,45

€ 21,29







Poniższy schemat przedstawia zaokrąglone kwoty brutto na godzinę, obliczone na podstawie ustawowej minimalnej płacy tygodniowej w godzinach pracy odpowiednio: 36, 38 i 40 godzin tygodniowo.

Minimalne wynagrodzenie na godzinę od 1 lipca 2016 w zwykłych godzinach pracy:


Godziny
pracy

23 lata i starsi

22 lata

21 lat

20 lat

19 lat

18 lat

17lat

16 lat

15 lat

36 godzin

€ 9,86

€ 8,38

€ 7,15

€ 6,06

€ 5,18

€ 4,49

€ 3,90

€ 3,40

€ 2,96

38 godzin

€ 9,34

€ 7,94

€ 6,77

€ 5,75

€ 4,91

€ 4,25

€ 3,69

€ 3,23

€ 2,81

40 godzin

€ 8,87

€ 7,54

€ 6,43

€ 5,46

€ 4,66

€ 4,04

€ 3,51

€ 3,06

€ 2,67


01.07.2016 GA Niedziela.NL

Komentarze 

 
-1 #16 Miron 2016-07-04 08:38
Cytuję śmiech:
Ale tu są prowadzone inteligentne rozmowy na różne tematy no no

Pewnie zazdrościsz bo pić w pracy nie możesz ? Mam firmę ( zzp) zatrudniam 3 Polaków i jako szef mogę pić w pracy alkohol . Wódkę i piwo się pije na dzień dobry ze swoimi ludźmi . A ty pewnie kawę w pracy pijesz he he he ? U nas w wykończeniach piję się ile się chce w pracy ale robota jest zawsze dobrze zrobiona .
Cytuj
 
 
+2 #15 śmiech 2016-07-03 20:11
Ale tu są prowadzone inteligentne rozmowy na różne tematy no no
Cytuj
 
 
+4 #14 Arka 2016-07-03 15:14
Nieudacznikiem to jest ktos, kto z Gdanska emigruje za chlebem.
Cytuj
 
 
-2 #13 RomiBomi 2016-07-02 23:00
Do : "K.......L......"] Jak tobie pasuje to dobrze , ubezpieczenie prywatne to pewnie zdrowotne masz , kazdy takie moze sobie wykupic . Nie masz pakietu ubezpieczenia tj. na wypadek choroby nie masz kasy wakacyjnej . Zachorujesz nic nie masz . Natepna sprawa mi nie pasuje , kto bierze na swoje konto ten podatek Loon, bo napewno pojdzie w skarpetkach . Nie mow ze te zlecenia sa na czarno bo to juz bys klamal , ktos musi wystawic faktue przy stawkach i tylu posrednikach ..
Cytuj
 
 
0 #12 Mariusz 32 2016-07-02 16:21
A co wy chcecie od tej wykończeniówki ? Pracowałem u takiego Polaka w wykończeniach przez 3 miesiące . Na dzień dobry dostałem 15 euro na godzinę. Po miesiącu , kiedy zobaczył że dobrze idzie mi malowanie wskoczyłem na stawkę 16 euro na godzinę. Praca po 10 godzin , w sobotę jak kto chce to idzie jak nie to nie. Szef razem z nami pracował. Co dziennie przywoził piwko i po 4-5 każdy mógł wypić. W czwartki i piątki holenderskich właścicieli malowanych domów nie było więc tak z rana piliśmy wódkę aby do 18 wytrzeźwieć i wracać autem na trzeźwo do domu. Przez 3 miesiące wyrobiłem 550 godzin i zarobiłem ponad 8500 euro. Co daje miesięcznie około 2800 euro. Więc chyba dobrze. Później znalazłem sobie legalną pracę. Zarabiam mniej bo około 1900 euro miesięcznie ale legalnie i o to mi chodzi. Ale bardzo miło wspominam pracę w wykończeniach bo dobrze zarobiłem u tego Polaka a i za darmo piwa i wódki sobie popiłem. Teraz w tej pracy u Holendrów pić nie można i Holender nie stawia piwa ani wódki.
Cytuj
 
 
0 #11 K.......L...... 2016-07-02 15:22
Pracuję u polskiego pracodawcy jako malarz i wykonuje drobne pracę remontowe. Mam stawkę 16 euro na godzinę. Moja zona jest sprzątaczką i sprząta ma stawkę 14 euro na godzine. Oboje pracujemy na czarno ale razem mamy 30 euro na godzinę. Co z tego że na czarno? Żyjemy na bardzo dobrym poziomie. A ubezpieczenie mamy prywatne. Teraz u Polaka za malowanie każdy dostanie 15-16 euro na godzinę. Za mniej nikt już nie chce pracować w wykończeniach. Jak moja zona za odkurzanie i chodzenie ze ścierką ma 14 euro. Dziwię się tym co pracują za mniejsze stawki.
Cytuj
 
 
+4 #10 RomiBomi 2016-07-02 14:03
Do Andy : Piszecie to celowo zeby ludzi ktorzy pracuja gdzies przy kwiatach holelach czy sprzatanach W***IAC , ONI I TAK MAJA LEPIEJ BO KASA WAKACJNA PELNY PAKIET UBEZPIECZENIA W RAZIE CHOROBY , MOZLIWOSC WZIECIA KREDYTU NA MIESZKANIE ITP , roznica w samej stawce miedzy ZZP a normalnie zatrudnionymi jest nie ogromna . Jedyny plus jak ktos ma firme i jest ZZP ze moze sobie wolne robic kiedy chce . Pisze poniewaz mieszkam tu 20 lat i ostatnie 10 lat mam firme , mam to w dupie zeby prawde napisac ..
Cytuj
 
 
-1 #9 RomiBomi 2016-07-02 13:43
DO : "Andy"] Wierze w stawki na fakture plusminus 25euro . Ale wierze w koszty ktore trzeba odprowadzic :ksiegowa placa, btw, ubezpieczenia, narzedzia kupic, amortyzacja , Loon podatek . Nakoncu brak kasy wakacyjnej . To ze ktos da 20 euro na czarno to bzdura . remonty ida przez kredyt hipoteczny wiec trzeba wystawic fakture przez maklera tez . Na czarno max dostaniesz 15 euro i jak pojdziesz do kilienta z narzedziami swoimi. Bez narzedzi 10 euro . Na czarno wiecej nie dostaniesz bo Holendrzy nie sa glupi , brak gwarancji itp. a pywatne osoby orietuja sie jakie sa ceny .
Cytuj
 
 
+2 #8 Andy 2016-07-02 13:08
Cytuję RomiBomi:
DO: Wykończenia Wojtek
Stawka na firme koszty ; Ksiegowa,podatekBTW , pakiet ubezpieczen - zdowotne-wypadkowe . Narzedzia ,auto amortyzacja ,podatek Loon . Na koncu nie masz kasy wakacyjnej
Wiekszoc nie placi pakietu chorobowego , zachorujesz nie ma kasy ! Lepiej miec 10 euro ale masz wakacje chorobowe i brak tych oplat , SMIESZNY JESTES !
Czemu temu z wykończeń nie wierzysz ? Na czarno maluję u Holendrów , nikogo nie zatrudniam , sam sobie działam i biorę za malowanie 22 e/h . Więc koleś też pewnie na czarno wali. Kolega pracuje u takiego polaka i ma 15 e/h. Nie licz paliwa, księgowej i narzędzi bo to każdy musi kupić . A stawka jest stawką jaką się zarabia. Zaraz będziecie pisali że i na jedzenie wydajecie . Znam też chłopaków z wykończeń którzy malują na metry i wychodzi im dużo więcej niż 25 e/h. Tak że kolego mało znasz rynek wykończeniowy. Zanim Polacy tu najechali Holendrzy za malowanie brali 30 -35 e/h
Cytuj
 
 
0 #7 RomiBomi 2016-07-02 11:26
DO: Wykończenia Wojtek
Stawka na firme koszty ; Ksiegowa,podatekBTW , pakiet ubezpieczen - zdowotne-wypadkowe . Narzedzia ,auto amortyzacja ,podatek Loon . Na koncu nie masz kasy wakacyjnej
Wiekszoc nie placi pakietu chorobowego , zachorujesz nie ma kasy ! Lepiej miec 10 euro ale masz wakacje chorobowe i brak tych oplat , SMIESZNY JESTES !
Cytuj
 
 
-1 #6 RomiBomi 2016-07-02 11:05
DO ; Wykończenia Wojtek , Szkoda mi Ciebie i te twoje opowiesci o zarobkach , totalne bzdury , Mam nadzieje tu nie wierzy nikt te bzdury . Zapomiales , gdzie koszty ,podatek , ubezpieczenia kupno narzedzi itp . Na koncu myslisz ze tu idioci siedza !!!
Cytuj
 
 
+1 #5 zolo 2016-07-02 08:16
Cytuję Wykończenia Wojtek:
Lesze i gołodupce bez kasy z Polski . Kto jeszcze w Holandii pracuje za 9 euro ???? Mam firmę ZZP i stawkę 23-24 euro za godz. za usługi remontowo -budowlane. Swoim malarzom płacę 16 euro za godz. A 9 euro tylko gołodupce zarabiają. Ja płacę polskim malarzom 16 euro za godz. W wykończeniach żaden malarz nie będzie pracował u Polaka za mniej jak15 euro . No chyba że alkoholik, pijak i nieudacznik nie umiejący malować to wtedy będzie pracował za 13-14 euro na godz. u Polaka. U nas w wykończeniach stawki zaczynają się od 15 euro za godz. Ja płacę chłopakom 16 bo dobrze malują i nigdy klienci się nie skarżyli .

Petaku moge ci dac zlecenia za min 27-29e!,lecz wiem ze nie jestes spelnic standardow jakosci i zatrudnienia,wiec dalej sie spuszczaj przed kompem leszczu z Polski
Cytuj
 
 
+2 #4 Marcin 2016-07-02 07:35
Ja mam 30 na godzinę :-)
Cytuj
 
 
-3 #3 Wykończenia Wojtek 2016-07-02 06:52
Lesze i gołodupce bez kasy z Polski . Kto jeszcze w Holandii pracuje za 9 euro ???? Mam firmę ZZP i stawkę 23-24 euro za godz. za usługi remontowo -budowlane. Swoim malarzom płacę 16 euro za godz. A 9 euro tylko gołodupce zarabiają. Ja płacę polskim malarzom 16 euro za godz. W wykończeniach żaden malarz nie będzie pracował u Polaka za mniej jak15 euro . No chyba że alkoholik, pijak i nieudacznik nie umiejący malować to wtedy będzie pracował za 13-14 euro na godz. u Polaka. U nas w wykończeniach stawki zaczynają się od 15 euro za godz. Ja płacę chłopakom 16 bo dobrze malują i nigdy klienci się nie skarżyli .
Cytuj
 
 
0 #2 RomiBomi 2016-07-02 01:50
DO ;"Marek" To minum placowe, dotyczy tego zeby mniej nie placic , jest podane od ile wieku . Skoro twoj pracodawca placi tobie wiecej to znaczy ze ma tak chce i ma wole . Powinienes tej pracy sie trzymac to nie jest tak czesto sytuacja ..
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze w kategorii: Praca i kariera

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki