Holandia: Burmistrz Lejdy spotkał się z mieszkańcami w związku z serią napaści seksualnych

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Burmistrz Lejdy, Henri Lenferink zamierza spotkać się ze studentami i innymi mieszkańcami miasta, by omówić obawy, jakie pojawiły się po niedawnych napaściach na tle seksualnym i gwałcie.

W spotkaniach, które odbędą się 16 i 19 grudnia poza burmistrzem udział wezmą również przedstawiciele policji, holenderskiego wsparcia dla ofiar, prokuratury oraz lokalnych uczelni.

W ciągu ostatniego miesiąca w centrum Lejdy doszło do dwóch napaści na tle seksualnym i gwałtu. Młode kobiety przestały czuć się bezpiecznie i wezwały burmistrza, by podjął konkretne działania, by zapobiec w przyszłości podobnym przestępstwom.

Śledczy cały czas starają się ustalić sprawcę lub sprawców napaści i gwałtu. W nocy odbywają się też dodatkowe patrole policji.


12.12.2019 Niedziela.NL

(mś)


Komentarze 

 
0 #2 Tomasz 2019-12-13 12:37
To nie napaści, to ubogacanie kulturowe.
Cytuj
 
 
0 #1 tragedia 2019-12-13 11:45
Lejda z Uniwersytetem lejdenskim?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki