Holandia: Już ponad 9200 mandatów za jazdę na rowerze z telefonem w dłoni

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Od czasu wprowadzenia w lipcu tego roku zakazu jazdy na rowerze z telefonem w dłoni, ponad 9200 rowerzystów zostało złapanych na łamaniu prawa – przekazało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zakaz wprowadzono 1. lipca 2019 roku i od tego czasu wydano 9200 grzywien. Jak wynika z udostępnionych w piątek danych, w okresie od 1. maja do 31. sierpnia liczba kar za korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu (włączywszy w to zarówno rowery, jak i pojazdy silnikowe) uległa podwojeniu, z 23 tys. w zeszłym roku, do 44 tys. w tym roku.

Osoby złapane na jeździe na rowerze z telefonem w dłoni zostają zobowiązane do zapłacenia kary w wysokości 95 euro. Jeśli chodzi zaś o kierowców pojazdów silnikowych, kara wynosi 240 euro.

Łącznie w okresie od maja do sierpnia za złamanie kodeksu drogowego ukarano prawie 3 mln osób. Dla porównania, w zeszłym roku, w tym samym okresie, były to 3,2 mln osób. Wciąż najczęstszym wykroczeniem jest przekroczenie limitu prędkości – za zbyt szybką jazdę ukarano 2,5 mln osób.


09.10.2019 Niedziela.NL

(kk)


Komentarze 

 
+2 #1 atm 2019-10-09 19:41
powinny podwoić wysokość mandatu
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki