Holandia: NS chce budować mieszkania nad dworcami kolejowymi

Archiwum '19

Fot. Juriaan Wossink / Shutterstock.com

Holenderskie przedsiębiorstwo kolejowe NS planuje wybudować tysiące mieszkań nad torami kolejowymi wokół dworców Utrecht Centraal, Amsterdam Sloterdijk i Den Haag Centraal. Pozyskane w ten sposób pieniądze miałyby zostać przeznaczone na modernizację stacji kolejowych.

Jak przekonuje rzecznik NS Erik Kroeze, w innych krajach budowanie nad torami jest powszechne, a w niektórych miastach, jak na przykład w Nowym Jorku, przez zabudowania tory stały się niewidoczne.

Według NS, wokół Utrecht Centraal znajduje się 91 tysięcy metrów kwadratowych gruntów budowlanych. Podobnie sytuacja wygląda wokół Amsterdam Sloterdijk i Den Haag Centraal.

W 1995 r. NS otrzymał wyłączne prawo do budowy nad torami kolejowymi. Do tej pory firma nie podjęła żadnych inwestycji, ponieważ budowa nad torami jest stosunkowo droga. Stale rosnące ceny mieszkań w Holandii sprawiają, że budowa staje się coraz bardziej opłacalna. Inwestycje budowlane sprawią, że NS nie będzie już całkowicie zależne od rządowego finansowania.

Domy położone nad torami kolejowymi będą musiały zostać zbudowane w taki sposób, by były odporne na wibracje i hałas powodowany przez przejeżdżające pociągi.


11.07.2019 Niedziela.NL // Fot. Juriaan Wossink / Shutterstock.com

(mś)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki