Holandia: Drony będą monitorować emisję substancji w porcie w Rotterdamie

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Holenderski Inspektorat Środowiska i Transportu wprowadza drony, które będą sprawdzały poziomy szkodliwych substancji emitowanych przez wpływające do portu w Rotterdamie statki. Celem jest upewnienie się, że przestrzegają one nowych przepisów dotyczących ochrony środowiska – w rozmowie z NU.nl, przekazał lider projektu, Marco Buitelaar.

Inspektorat już teraz kontroluje emisje statków przy pomocy stanowiska w Hoek van Holland. Niemniej jednak, używając dronów (konkretnie 4-metrowego Skeldara V-200) inspektorat będzie mógł poszerzyć swój zasięg i przeprowadzać kontrole jeszcze przed wpłynięciem statku do portu. Skeldar ma zasięg 1000 kilometrów, zaś eksperyment z jego udziałem ruszy na początku przyszłego roku.

„Widzimy efekty już po wprowadzeniu stanowiska do wykrywania szkodliwych substancji: limity są przekraczane znacznie rzadziej niż np. w ubiegłym roku. Dlatego też interesują nas możliwości, jakie dają wysłane na morze drony” - przekazał Buitelaar.

Od przyszłego roku będą obowiązywać nowe normy emisji dla statków napędzanych olejem bunkrowym.

24.05.2019 Niedziela.NL

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki