Holandia: APG wyrównuje różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Firma APG, która zarządza największym holenderskim funduszem emerytalnym pracowników służby cywilnej ABP, podjęła decyzję o podniesieniu wynagrodzenia 125 zatrudnianych przez siebie kobiet. Celem jest wyrównanie dysproporcji w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn.

Celem jest wyrównanie różnic w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn. „Popieramy zasadę, zgodnie z którą za tę samą pracę należy się takie samo wynagrodzenie i dziś próbujemy zmierzyć się problemem nierówności pensji” - przekazała dyrektor działu HR w APG, Marloes Sengers.

„Co więcej, podejmujemy działania mające na celu zlikwidowanie nierówności w przyszłości - zarówno jeśli chodzi o dysproporcje finansowe, jak i nierówności uwarunkowane politycznie”.

APG zatrudnia obecnie około 3000 osób. W gronie tym 1/3 stanowią kobiety. Kobiety, które otrzymają podwyżkę, zarabiały o 2,2% mniej niż ich koledzy wykonujący dokładnie tę samą pracę oraz posiadający dokładnie taki sam staż pracy.


23.05.2019 Niedziela.NL

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

News image

Policja obserwuje około 100 warsztatów podejrzewanych o budowę tajnych skrytek w samochodach

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki