Holandia: Władze Groningen oraz studenckie organizacje połączą siły w walce z „kulturą alkoholową”

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Gmina Groningen we współpracy z siedmioma największymi studenckimi stowarzyszeniami chce doprowadzić do zredukowania ilości alkoholu konsumowanego przez studentów działających we wspomnianych organizacjach.

„W niektórych stowarzyszeniach studenckich rozwinęła się zbyt silna kultura alkoholowa i musi się to zmienić” - w rozmowie z RTV Noord, przekazał burmistrz miasta, Peter den Oudsten.

„Przykładowo, młodzi ludzie piją tak dużo, że niektórzy z nich leżą na imprezach, w swoich własnych wymiocinach” - mówił burmistrz. Dlatego też planowane jest wprowadzenie nowych, surowych reguł, w porozumieniu ze studenckimi organizacjami. Celem jest walka z ekscesami, których studenci dopuszczają się po spożyciu alkoholu.

Nie ujawniono jeszcze, jakie konsekwencje przewidziano dla studentów, którzy złamią nowe zasady (oraz co będzie treścią samych zasad), choć wiadomo już, że gmina nie zamierza wpływać na struktury organizacyjne stowarzyszeń i ingerować w ich czas pracy.

Władze gminy zamierzają przedstawić konkretne propozycje w maju.


11.03.2019 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki