Holendrzy mają o policji lepsze zdanie, niż sami policjanci

Archiwum '19

fot. Bas Rabeling / Shutterstock.com

Holendrzy mają o policji lepsze zdanie, niż sami policjanci - wynika z badania opinii przeprowadzonego zarówno wśród obywateli, jak i pracowników policji. Funkcjonariusze krytykują przede wszystkim kierownictwo i działanie całej organizacji.

Reputacja policji znacząco spadła w oczach pracowników w ciągu zaledwie trzech lat, a zdaniem funkcjonariuszy winę ponosi za to głównie kierownictwo. Na niski wynik mogły wpłynąć też zeszłoroczne protesty, podczas których policjanci domagali się korzystniejszych warunków zatrudnienia. Ostatecznie porozumienie zostało osiągnięte pod koniec października ubiegłego roku.

Podczas gdy opinia policjantów na temat działania organizacji pogorszyła się, jej reputacja wśród reszty obywateli poprawiła się. Większość ankietowanych oceniało, że ma do policji duże zaufanie, choć dość krytycznie oceniano obecność funkcjonariuszy na ulicach. Zarówno policjanci, jak i obywatele stwierdzili też, że pomoc przy składaniu doniesień i raportów jest niewystarczająca.

W badaniu wzięło udział 6.939 osób, w tym 2.571 obywateli i 4.368 funkcjonariuszy policji.


10.03.2019 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki