Fitness, bieganie, basen. Holendrzy częściej uprawiają sport

Archiwum '19

fot. Shutterstock

Obecnie około 21% mieszkańców Holandii uprawia sport co najmniej raz w tygodniu. W 2001 roku odsetek ten wynosił jeszcze tylko 12% - wynika z analizy przeprowadzonej przez Mulier Instytuut.

W badaniu uwzględniono mieszkańców Holandii w wieku od 12 do 79 lat. W sumie około 3 mln Holendrów z tego przedziału wiekowego regularnie (co najmniej raz w tygodniu) decyduje się na intensywny wysiłek fizyczny (fitness).

Oprócz ćwiczeń w siłowni, aerobiku i innych form fitnessu, wielu Holendrów regularnie biega (21%), urządza sobie długie spacery (17%) lub chodzi na basen (17%).

Do wzrostu ogólnej liczby osób, ćwiczących regularnie, przyczyniły się przede wszystkim osoby starsze i z niższymi zarobkami. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie z tych grup rzadko uprawiali sport, jednak teraz także wielu seniorów i ludzi biedniejszych regularnie chodzi do klubów fitness czy siłowni.

Zwiększyła się także częstotliwość wizyt w tych miejscach. W 2001 roku jedynie 23% osób, regularnie ćwiczących, robiło to częściej niż dwa razy tygodniowo. Teraz odsetek ten wynosi już 33%, informuje Mulier Instituut.



14.01.2019 ŁK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki