Holandia: Zamiast biletu okresowego karta płatnicza? NS testuje nowy system

Archiwum '19

fot. dnieuwland / Shutterstock.com

Pod koniec tego miesiąca NS rozpocznie eksperyment, w ramach którego pasażerowie będą mogli płacić za przejazdy kolejowe kartami płatniczymi. Rozwiązanie to będzie testowane przez 6 miesięcy na trasie Haga-Leiden. Czynna będzie przynajmniej jedna bramka akceptująca karty płatnicze – w miejsce kart z chipem.

Jak informuje dziennik AD, holenderski przewoźnik kolejowy poszukuje obecnie tysiąc osób chętnych do udziału w eksperymencie.

„Podróżowanie z kartką płatniczą bądź kredytową jest logicznym wyborem” - w rozmowie z gazetą, przekazał rzecznik prasowy NS, Hessel Koster. „Masz ją w twoim portfelu, nie musisz nabywać osobnej karty transportu publicznego ani doładowywać jej z góry”.

Osoby, które są zainteresowane testowaniem nowego rozwiązania, muszą regularnie podróżować na trasie pomiędzy Leiden oraz Hagą oraz posiadać karty zbliżeniowe wydawane przez banki ABN Amro, ING, Rabobank lub SNS. Poza tym możliwe będzie korzystanie z kart kredytowych MasterCard oraz Visa.


13.01.2019 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki