Holandia: Femke Halsema wspomina zmarłego w ubiegłym roku burmistrza Amsterdamu

Archiwum '18

fot. Gertan / Shutterstock.com

Urzędująca burmistrz Amsterdamu, Femke Halsema, opublikowała wzruszający wpis, w którym wspomniała swojego poprzednika, zmarłego w ubiegłym roku Eberharda van der Laana.

Właśnie minął rok od śmierci uwielbianego przez Amsterdamczyków burmistrza, Eberharda Van der Laana – zmarł on dokładnie 5 października 2017 roku. Z tej okazji, jego następczyni, Femke Halsema, na stronie gminy opublikowała tekst, w którym opowiedziała o wyzwaniach w nowej pracy, a także wspomniała zmarłego po długiej walce z rakiem poprzednika.

Na krótko przed śmiercią Van der Laan przesłał do obywateli Amsterdamu list, w którym informował ich o odejściu ze stanowiska, a także nakazywał im aby „dbali o miasto i siebie nawzajem”. Wezwanie to poruszyło mieszkańców stolicy – Amsterdamczycy planują oddać hołd politykowi i jego ostatnie przesłanie uwiecznić w dziele sztuki (w planach jest stworzenie muralu w dzielnicy Amsterdam West).

Halsema napisała m.in., że w tym tygodniu spotkanie rady miejskiej upłynęło pod znakiem refleksji nad śmiercią Van der Laana, od której minął już rok. „Żegnaj Eberhard, nosimy cię w naszych sercach, ale też tęsknimy za tobą” - zakończyła swój emocjonalny wpis.

Wpis urzędującej burmistrz można przeczytać TUTAJ.

08.10.2018 KK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #1 Barbara 2018-10-09 10:54
Zarowno Femke jaki i zmarly burmistrz Amstedramu to wspaniali ludzie.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki