1/5 Holendrów jest absolutnie szczęśliwa!

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Niezależnie od pogody, 1 na 5 Holendrów odczuwa wysoki poziom szczęścia. Dane pochodzą z badania przeprowadzonego przez krajowe biuro statystyczne CBS na grupie 7,5 tys. osób, w latach 2013-2017. Wstępne wyniki opublikowano już w marcu, zaś bardziej szczegółowe – w piątek.

Z badania wynika, co być może nie powinno dziwić, że osoby, które oceniły poziom szczęścia na 9 bądź 10, są częściej zdrowe, mają lepszy kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi, są bardziej ufni wobec nieznajomych oraz chętniej podejmują się pracy jako wolontariusze. Respondenci, którzy najwyżej ocenili jakość swojego życia częściej pozostawali w związkach małżeńskich, mieli wyższe dochody oraz pracę. Tymczasem rozwodnicy, osoby gorzej wykształcone oraz te o niższych dochodach, najczęściej czuły się nieszczęśliwe.

3% Holendrów w wieku powyżej 18 roku życia, które przekazały, że są bardzo nieszczęśliwe, zwykle miały problemy ze zdrowiem. „Niektórzy ludzie są znacznie bardziej szczęśliwi od innych i można sądzić, że powody takiego stanu rzeczy są oczywiste, ale niekiedy dobrze jest poprzeć to statystykami” - w rozmowie z serwisem DutchNews.nl, przekazała Tanja Traag, socjolożka z CBS.

„Szczęściem zajmujemy się od roku 2013 i będziemy kontynuować badania, aby pojąć jego istotę. Widzimy, że bardziej szczęśliwe są osoby pozostające w związku małżeńskim, posiadające pracę oraz cieszące się zdrowiem, poza tym uszczęśliwia nas sam fakt, że nie jesteśmy aktywnie nieszczęśliwi. Jednakże jest oczywiście duża różnica w postrzeganiu szczęścia w przypadku każdej z osób” - tłumaczyła badaczka.

Badanie jest kolejnym z wielu, które próbują dociec dlaczego Holendrzy są bardziej zadowoleni z życia od innych nacji. Poproszono w nim obywateli o ocenę szczęścia w skali od 1 do 10 – gdzie 1 oznaczało „bardzo nieszczęśliwy”, zaś 10 , „absolutnie szczęśliwy”.


09.07.2018 KK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #2 Barbara 2018-07-09 15:29
Wielka szkoda,ze do tej grupy nienaleze :-((
Cytuj
 
 
+1 #1 Kasia 2018-07-09 15:18
Bo to idioci to chodzą non stop zadowoleni:-)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki