Holandia wygrała mundial… robotów

Archiwum '18


Piłkarska reprezentacja Holandii nie awansowała do obywających się teraz w Rosji Mistrzostw Świata. O wiele lepiej od niderlandzkich piłkarzy radzą sobie grające w piłkę roboty z Eindhoven.

W rozgrywanych w Montrealu mistrzostwach świata w piłce nożnej robotów Robocup w finałowym meczu zmierzyły się roboty skonstruowane przez studentów Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven (TU Eindhoven) oraz portugalski zespół robotów Cambada.

Holenderska drużyna wygrała 1-0 i zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii robotów „średniej wielkości” (80 cm), informuje portal nu.nl. Relację z finałowego spotkania można zobaczyć tutaj

W zawodach Robocup grają przeciwko sobie dwie drużyny składające się z pięciu robotów każda. Roboty są zaprogramowane przez ludzi, ale w trakcie meczu nie są przez nikogo sterowane. Same więc muszą podejmować decyzje dotyczące tego, jak rozegrać daną akcję i jak reagować na zachowanie przeciwnika.

Celem Robocup jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim stymulowanie rozwoju inteligentnych robotów. „Mundial robotów” rozgrywany jest co roku, a drużyna TU Eindhoven już po raz jedenasty awansowała do finału i po raz czwarty zdobyła mistrzowski tytuł, informuje portal newscientist.nl.



24.06.2018 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
+1 #1 Gilbert 2018-06-24 22:46
Może kupimy kilka do naszej reprezentacji zamiast tych obecnych trampkarzy?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Wskaźnik upału osiągnął maksimum na południu Holandii. Roboty drogowe odwołane, asfalt zbyt gorący do pracy

News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (czwartek 25 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście

News image

Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki