Holandia: Strajk pracowników transportu regionalnego. Nie jeździły autobusy i pociągi

Archiwum '18

fot. Shutterstock

Wczoraj odbył się strajk kierowców transportu regionalnego. Z tego powodu wstrzymano ruch pociągów i autobusów regionalnych. Transport w Amsterdamie, Rotterdamie oraz Hadze działał bez zmian, ponieważ personel w tych miastach pracuje zgodnie z osobnymi układami pracy. Strajkiem nie jest objęty przewoźnik kolejowy NS.

Strajkujący żądają podpisania nowych zbiorowych układów pracy – informuje NU.nl. Domagają się przede wszystkim mniejszego obciążenia pracą, częstszych szkoleń oraz większej liczby przerw na skorzystanie z toalety. Związki pracownicze FVN oraz CNV zapowiedziały manifestację na początku bieżącego tygodnia.

Pracodawcy próbowali zapobiec strajkowi w sądzie, jednakże sędzia zdecydował, że w tym przypadku prawo do manifestacji jest ważniejsze od niedogodności, które pojawią się na początku tygodnia.

"Pracodawcy nadmiernie eksploatują kierowców już od wielu lat, muszą oni pracować coraz więcej, często nie mają czasu na przerwę. To musi się skończyć" – przekazała Paula Verhoef ze związku FNV.

Strajk dotyczył regionalnych przewoźników, takich jak: Arriva, Connexxion, Qbuzz, Keolis oraz EBS.


01.05.2018 KK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki