Holandia, Utrecht: Aresztowano 30 kibiców

Archiwum '18

fot. Nessluop / Shutterstock.com

W sobotnią noc aresztowano ok. 30 kibiców, po tym jak doszło do zamieszek pomiędzy fanami trzech drużyn. Incydenty miały miejsce w Utrechcie oraz przy autostradzie A12.

RTL Nieuws informuje, że doszło do starcia pomiędzy kibicami trzech klubów piłkarskich: ADO Den Haag, Utrecht oraz Feyenoord. Wszystko zaczęło się w Utrechcie, następnie zaś zwaśnione drużyny przedostały się na stację benzynową ulokowaną przy autostradzie A12, gdzie kontynuowano bójkę. Na miejscu zjawiła się policja, która podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu tej trasy.

Zarząd klubu ADO Den Haag wystosował do kibiców apel, aby zrezygnowali z przyjazdu do Utrechtu w najbliższą niedzielę, kiedy to ma się odbyć jeden z kluczowych meczów ligowych.

Również burmistrz miasta, Jan van Zanen, przekazał że kibice z Hagi nie są tym razem mile widziani w mieście - "z powodu ostatniego starcia i niebezpiecznego incydentu, który miał miejsce przy autostradzie A12 oraz ryzyka, że sytuacja ta powtórzy się w najbliższą niedzielę".


09.04.2018 KK Niedziela.NL


Komentarze 

 
-1 #1 moskaluRTS 2018-04-09 23:13
"nie są mile widziani"-to nie koncert życzeń..hehe :)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki