Holandia: Uwaga w poniedziałek na trudne warunki na drogach!

Archiwum '17

fot. archiwum Niedziela.NL

Jeśli masz taką możliwość, to w poniedziałek pracuj z domu i nie wyjeżdżaj na holenderskie drogi – zaapelował do kierowców w niedzielę wieczorem urząd Rijkswaterstaat, odpowiedzialny za niderlandzką infrastrukturę drogową.

W niedzielę w prawie całej Holandii padał śnieg (a w wielu regionach później także deszcz), co mocno pogorszyło warunki na drogach. Także osoby podróżujące pociągiem czy autobusem liczyć się musiały z utrudnieniami.

Meteorolodzy również na poniedziałek zapowiadają zimową pogodę i kiepski warunki na drogach. Topniejący wieczorem śnieg w nocy może zamarznąć, wobec czego drogi mogą być w godzinach porannego szczytu bardzo śliskie. W wielu miejscach kraju dojść też może do intensywnych opadów śniegu, przewidują synoptycy z Królewskiego Niderlandzkiego Instytutu Meteorologicznego KNMI.

Osoby korzystające z dróg muszą się przez cały dzień liczyć z niebezpiecznymi warunkami jazdy, czytamy na stronie internetowej urzędu. Jeśli nie jest to konieczne, to najlepiej w ogóle nie siadać tego dnia za kierownicą, radzi Rijkswaterstaat.

Kto jednak musi wyruszyć w drogę, ten powinien uważnie śledzić doniesienia dotyczące pogody i warunków na drogach oraz dopasować styl jazdy do tych okoliczności. Należy pamiętać o zachowaniu właściwego odstępu od innych pojazdów i dostosować prędkość do śliskiej nawierzchni, przypomina Rijkswaterstaat.

Również wieczorem może padać śnieg, więc poniedziałkowy wieczorny szczyt może być na niderlandzkich niezwykle trudny, ostrzega organizacja kierowców ANWB. „Rekordowe korki i duże opóźnienia wydają się nieuniknione”, przewiduje portal weerplaza.nl.  



11.12.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
+1 #10 Grzesiu 2017-12-11 14:45
Przynajmniej zobaczą co to zima. Ja im nie współczuję, bo kto nam na wschodzie współczuje ??
Cytuj
 
 
+3 #9 imię 2017-12-11 14:09
Pracuję na magazynie ja picker, ale w związku z zaleceniem i śniegiem dzisiaj popracuję z domu.
Cytuj
 
 
+1 #8 Wariat 2017-12-11 13:35
Quattro power :) I zimówki nie potrzebne :P
Cytuj
 
 
+5 #7 Peepcо 2017-12-11 12:42
A plaże wyglądają przepięknie w bieli:D
Cytuj
 
 
-2 #6 Peepcо 2017-12-11 11:27
Ja jeżdżę rowerem, to naprawdę muszę uważać żeby się nie wywalić :D
Cytuj
 
 
-1 #5 Pepcо 2017-12-11 11:25
Komentarz usunięty.
Cytuj
 
 
-3 #4 imię 2017-12-11 10:28
Czemu muszę dopasować prędkość do śniegu, kiedy jest, a jak jest sucho to nie mogę decydować?! WTF?
Cytuj
 
 
0 #3 Peepco 2017-12-11 10:03
A ja mam opony z dolnej półki. Tam były te nadroższe :(
Cytuj
 
 
0 #2 wery1 2017-12-11 08:45
Ja mam opony zimowe z gornej polki a holendrzy....?
Cytuj
 
 
+2 #1 Czytelnik 2017-12-11 07:34
W Holandii to nie tylko na drogach są trudne warunki. W pracy często też.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki