Holender pozostanie szefem Eurogrupy

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Jeroen Dijsselbloem funkcję szefa tzw. Eurogrupy zachowa do 13 stycznia przyszłego roku – zdecydowali ministrowie finansów państw należących do strefy euro.

Ponieważ w Holandii właśnie dochodzi do zmiany rządu, a partia Dijsselbloema (lewicowe PvdA) nie wejdzie do nowej koalicji rządowej, polityk ten już wkrótce przestanie pełnić funkcję ministra finansów.

Mimo to ministrowie wchodzący w skład Eurogrupy jednocześnie zdecydowali, że Holender będzie mógł dokończyć swoją kadencję. Holender szefem grupy został w styczniu 2013 roku, a jego druga kadencja kończy się w styczniu 2018 roku.

- Mamy bardzo dobrego przewodniczącego. Jeroen chce pozostać na tym stanowisku i uważamy, że to najlepsze rozwiązanie – powiedział francuski minister Bruno Le Maire, cytowany przez portal nos.nl.

Eurogrupa to organ zrzeszający ministrów finansów krajów należących do strefy euro. Teoretycznie szef tej grupy również powinien być ministrem, ale dla Dijsselbloema postanowiono zrobić wyjątek.



12.10.2017 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
0 #1 R2r 2017-10-12 10:55
szkoda ze dla zwyklych obywateli co placa podatki NIE robi sie zadnych wyjatkow.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki