Holandia: Przemówienie króla z okazji otwarcia parlamentu

Archiwum '17

Kól Holandii Willem-Alexander, fot. Marcel Alsemgeest / Shutterstock.com

Tradycyjne podczas inauguracji nowego roku parlamentarnego, przemawiał król Holandii, Willem-Alexander. "Być może holenderska gospodarka się rozwija, ale nie każdy odczuwa wpływ gospodarczego wzrostu" – mówił monarcha.

"Coraz więcej ludzi znajduje pracę. Więcej osób kupuje domy. Firmy robią coraz większe inwestycje. I wreszcie, po wielu trudnych latach, znów możemy obserwować kwitnącą gospodarkę oraz uzdrowione finanse publiczne" – mówił król Willem-Alexander podczas swojego przemówienia, które ma miejsce co roku, na inauguracji nowego roku w holenderskim parlamencie. "Jednakże nie każdy wystarczająco odczuwa wpływ owego gospodarczego wzrostu na swoje codzienne życie, a bardzo ważne jest aby ludzie mogli korzystać z obecnego dobrobytu".

Poza tym, przemówienie króla napisane przez odchodzący od władzy rząd, nie zawierało żadnych nowych pomysłów. W zamian, monarcha skupił się wydarzeniach, do których doszło za granicą, m.in. na skutkach huraganu Irma. "Nasze serca są z ofiarami huraganu" – przekazał.

Willem-Alexander mówił też o niestabilnej sytuacji na arenie międzynarodowej. Wspomniał w tym kontekście o "tendencji, która przybiera na rozmachu i zaczyna pośrednio i bezpośrednio oddziaływać na życie zwykłych ludzi". Z kolei w kontekście ataków terrorystycznych powiedział: "Nie możemy pozwolić, żeby naszym życiem rządził strach. Najlepszą odpowiedzią na terror jest dalsze życie, w ten sam sposób jak dotychczas".

Ważnym punktem przemówienia było powołanie się na wspólne wartości: „Siłą życia w Holandii jest fakt, że każdy z nas, bez względu na religię, korzenie oraz przekonania, może być tutaj sobą - w obrębie wspólnego systemu wartości oraz reguł prawa".


21.09.2017 KK Niedziela.NL


Komentarze 

 
0 #12 Pepcо 2017-09-22 07:43
Jestem kᴜrwa z wstrętnym ryżym pyskiem :D
Cytuj
 
 
+1 #11 Pepcо 2017-09-21 16:48
Idę na inne przemówienie :D
Cytuj
 
 
+1 #10 Mruffka 2017-09-21 16:42
Pepco Rozrusznik! Mój Bochater (czy to Buchalter?) !!!
Cytuj
 
 
+2 #9 Pepcо 2017-09-21 16:37
Rozruszałem tą stronę, beze mnie byłoby nudno :D
Cytuj
 
 
+1 #8 Pepcо 2017-09-21 16:37
Kocham moją kochaną ciotkę Matyldę :D
Cytuj
 
 
+1 #7 Prada22 2017-09-21 16:34
Mój kochany Peepcuś, On zawsze domnie tak o mówi "Ty mój wstrętny ryży pyskusiu" :D
Cytuj
 
 
+1 #6 Pepcо 2017-09-21 16:32
Chciałbym rozumieć te przemówienia, ale nie dla psa kiełbasa (mówi moja ciocia Matylda) :D
Cytuj
 
 
-1 #5 Marcinekk 2017-09-21 16:31
Eeeeee tam, za zimno. Może najpierf seteczkę? :D
Cytuj
 
 
+1 #4 Prada22 2017-09-21 16:30
Juro ma być dobra pogoda :D
Cytuj
 
 
-1 #3 Prafda 2017-09-21 16:29
Chyba jakaś wódka jest taka ryżowa :D Wypijesz? :D
Cytuj
 
 
+1 #2 Poopcо 2017-09-21 16:21
Nie nie wytrzymam. Ide do WC! :D
Cytuj
 
 
0 #1 Czytelnik 2017-09-21 14:35
Ciekawe. Tak mało wiem o tej Holandii.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki