Bezbramkowy remis Lecha Poznań w Utrechcie

Archiwum '17

fot. Aerovista Luchtfotografie / Shutterstock.com

To nie był porywający mecz, który kibice wspominać będą latami. W pierwszym starciu dwumeczu trzeciej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy FC Utrecht zremisowało na własnym terenie 0-0 z Lechem Poznań.

Goście z Polski stworzyli więcej szans do strzelenia gola, szczególnie w drugiej połowie. To bramkarzowi Davidowi Jensenowi gospodarze w dużej mierze zawdzięczają to, że nie przegrali z trzecią drużyną Ekstraklasy sezonu 2016/2017.

Mimo że Lech zrobił w pierwszym meczu lepsze wrażenie niż FC Utrecht, to trener holenderskiej drużyny, Erik Ten Hag, pozostaje optymistą.
- Zagraliśmy dobrze i osiągnęliśmy dobry wynik. 0-0 to całkiem dobry rezultat, wystarczy, że w Polsce strzelimy jednego gola – powiedział Ten Hag, cytowany przez stację telewizyjną FOX Sports.

Rewanż rozegrany zostanie w czwartek 3 sierpnia w Poznaniu. Zwycięzca dwumeczu awansuje do ostatniej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Europy. FC Utrecht, który w ubiegłym sezonie Eredivisie zajął czwarte miejsce w tabeli, w Lidze Europy jak dotąd występował tylko raz, w sezonie 2010/2011.

W innym czwartkowym meczu trzeciej rundy kwalifikacji PSV Eindhoven niespodziewanie przegrało 0-1 na własnym terenie z mało znanym chorwackim klubem NK Osijek.



28.07.2017 ŁK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki