Dobra wiadomość! Holenderska gospodarka szybciej się rozwija

Archiwum '17

fot. Shutterstock

W pierwszym kwartale tego roku holenderski produkt krajowy brutto był aż o 3,4% wyższy niż w pierwszym kwartale roku ubiegłego – poinformowało niderlandzkie Główne Biuro Statystyczne CBS.

To największy wzrost PKB od prawie dekady! Pierwsze trzy miesiące 2017 roku były też dwunastym kwartałem z rzędu, w którym odnotowano wzrost PKB. W sumie w okresie styczeń-marzec tego roku niderlandzki PKB wzrósł o 0,4%.

Gospodarka szybciej się rozwija, bo większość podstawowych wskaźników ekonomicznych jest na plusie. Jak pokazują dane CBS, w Holandii rośnie eksport, inwestycje, a także konsumpcja.

Holenderski eksport towarów i usług był w pierwszym kwartale 2017 roku aż o 4,7% wyższy niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Wydatki konsumpcyjne niderlandzkich gospodarstw domowych wzrosły w tym czasie o 1,6%, zaś inwestycje – aż o 6,7%.



18.05.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
+1 #8 Polak 2017-05-21 16:52
Radek, znowu się jąkasz!
Cytuj
 
 
0 #7 Polski wiatrak 2017-05-19 13:56
Ojoj, znowu komentarze "Polacy robia wszystko, biedny nasz los".

Cymbaly, trzeba pracowac, jak Holendrzy i reszta kolorowych, bo dostajecie takie same wyplaty, albo i mniejsze. Oni wala zieki, maja czesciej wolne i sie smieja, ze glupie polaczki przyjda do pracy i jeszcze beda 2x normy podnosic.
Cytuj
 
 
+1 #6 Emilka 2017-05-19 11:45
Jakby nie Polacy to Holendrzy by byli w czarnej dupie a nie ze wzrostem gospodarki, bo żadne arabusy im robić nie będą tak wydajnie jak my, chyba że dzieci i brać zasiłki bo tylko to potrafią!!! Więc więcej szacunku do Polaków i wyższe wynagrodzenia dla nas!!!
Cytuj
 
 
-3 #5 Janusz Rola 2017-05-19 09:20
To fajnie bo mój pan będzie więcej na wakacje wyjeżdżał a ja będę mógł wtedy więcej rządzić.
Cytuj
 
 
+2 #4 Karol 2017-05-19 09:17
Cytuję haapy:
no i dobrze będzie praca to i będzie kaska tak trzymać

Ty już jesteś imbecylem i żadne pieniądze tego nie zmienią.
Cytuj
 
 
0 #3 CzarnyPiotrusZPolska 2017-05-19 01:25
Jak tam polskie zdratki z agencji pośrednictwa pracy ? Dużo polaków ściągnęliście ? Polska dzięki wam przestaje się rozwijać ? Jak myślicie dzięki waszej pracy ile jeszcze polska uciągnie ? Bo większość których nabraliście na dobrobyt tu zostaje mimo ze i tak klepią biedę. Dumni jesteście z siebie ? Zostaliście europejczykami ?? WOW moje gratulacje tępe pawiany!!!!!!!!!!
Cytuj
 
 
+2 #2 Alina 2017-05-19 00:26
Nie tylko "KASKĄ"się zyje ....Kasa szczęścia nie daje,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,tylko pomaga w życiu,proszę Pana.....Och!!!!!!!!
Cytuj
 
 
-2 #1 haapy 2017-05-18 21:03
no i dobrze będzie praca to i będzie kaska tak trzymać
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki