Pochodząca z Maroka Khadija Arib pozostanie marszałkiem holenderskiego sejmu

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Ewentualni kontrkandydaci w walce o fotel przewodniczącego Tweede Kamer (marszałka holenderskiego sejmu) mogli się zgłaszać do wtorkowego poranka.

Ponieważ nikt się nie zgłosił, środowe głosowanie w tej sprawie będzie jedynie formalnością, opisuje portal nu.nl. 56-letnia Khadija Arib – sprawująca tę funkcję od stycznia 2016 roku – marszałkiem będzie do końca niedawno rozpoczętej nowej kadencji Tweede Kamer.

Arib urodziła się w Maroku, a do Holandii przyjechała kiedy miała 15 lat. Ma podwójne obywatelstwo, holenderskie i marokańskie. Antyislamska partia PVV krytykowała ją właśnie za to, że ma dwa paszporty.

– Holandia nie może mieć Marokańczyka za marszałka sejmu – powiedział w 2012 roku (kiedy Arib również ubiegała się o tę funkcję) lider PVV Geert Wilders (cytat za dziennikiem „De Volkskrant”).

Obecnie Arib uchodzi jednak za bardzo sprawnego marszałka, a w ubiegłym roku nawet poseł PVV Dion Graus przyznał, że jest ona „najlepszym marszałkiem, z jakim przyszło mu pracować”. 

Co ciekawe, Arib należy do socjaldemokratycznej Partii Pracy PvdA, która w obecnym Tweede Kamer ma jedynie 9 posłów, a w niedawnych wyborach uzyskała dopiero siódme miejsce. W Holandii jednak legitymacja partyjna nie jest kluczowa w wyborach marszałka i zdarza się, że funkcję tę sprawuje przedstawiciel mniejszej lub opozycyjnej partii.  



30.02.2017 ŁK Niedziela.NL


Komentarze 

 
+3 #2 dyzio 2017-03-31 12:31
dobra zmiana ,hehe
Cytuj
 
 
+19 #1 Yang 2017-03-30 11:54
Niech sobie holendrzy jeszcze burki pozakladają i przejdą na bandycki islam a potem to już z górki-pedofilia ,wielożeństo i dzichad -sam miód!Jak powiedział Cejrowski,,z głupkami się nie rozmawia''a oni są zidiociali do szpiku kości jeśli robią takie rzeczy ale za to poprawni politycznie i zlewaczali do szpiku kości!Niech tylko nie myślą o ucieczce do Polski jak już zauważą co narobili u siebie bo my nie potrzebujemy ich ,,ubogacania kulturowego''ani innych ***izmów które ze sobą będą chcieli przywlec!Niech się topią we własnym szambie skoro są tak głupi-selekcja naturalna,ot co...
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki