Holandia, Groningen: Tysiące osób protestowało przeciwko wydobyciu gazu

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Tysiące osób wzięło udział w marszu z pochodniami, który przeszedł we wtorek przez Groningen. Uczestnicy protestu sprzeciwiają się polityce rządu holenderskiego, dotyczącej wydobycia gazu na terenie Groningem.

W marszu wzięło udział blisko 4500 osób, to znacznie więcej niż się spodziewano. Organizatorzy musieli podwoić liczbę pochodni, by jak najwięcej osób mogło nieść je w pochodzie. W wydarzeniu wzięli udział także prawie wszyscy burmistrzowie należących do prowincji miast.

Mieszkańcy Groningen uważają, ze dalsze wydobycie gazu doprowadzi do szkód finansowych, uszkodzenia domów i zagrożenia ich bezpieczeństwa. Osoby idące w proteście chciały dać władzom do zrozumienia, że ich cierpliwość się skończyła. Uczestnicy marszu chcą, by wydobycie gazu zostało wyraźnie zmniejszone lub całkowicie zatrzymane, a za szkody spowodowane trzęsieniami ziemi, wypłacane były rekompensaty. 

Marsz wyruszył z Vismarkt, przeszedł przez centrum miasta i zakończył się ponownie na Vismarkt. Pod koniec protestu manifest organizatorów został przekazany Komisarzowi Króla w Groningen.


09.02.2017 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Autostrada A27 zamknięta na kilka tygodni. Utrudnienia potrwają do 3 sierpnia

News image

42-latka utonęła w Waalu po uratowaniu dzieci. Zniknęła pod wodą podczas akcji

News image

Najmniej samobójstw w Holandii od piętnastu lat. Niepokoi wzrost wśród młodych kobiet

News image

Zandvoort wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Władze obawiają się powtórki zamieszek z Zielonych Świątek

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki