Holandia: Ostatnie dni na jazdę po naturalnym lodzie

Archiwum '17

fot. Shutterstock

Ci, którzy chcieliby w tym roku pojeździć jeszcze po naturalnym lodzie, muszą się spieszyć. Według meteorologa Wiliamsa Huizinga z Buienraar, łyżwiarze mają czas do piątku, od tego dnia temperatury zaczną wzrastać, a lód przestanie być bezpieczny.

W najbliższych dniach temperatura będzie spadać poniżej zera, ale już od piątku zrobi się nieco cieplej. Nawet teraz, w niektórych obszarach Holandii termometry pokazują dodatnie temperatury, na szczęście stopień rozmrożenia lodu wciąż jest nieznaczny.

Meteorolodzy przypominają, by nawet pomimo mrozów, uważać podczas jazdy po naturalnym lodzie. W wielu miejscach tafla tylko pozornie wydaje się dość gruba, by utrzymać ludzki ciężar. Uaktualnianą mapę bezpiecznych miejsc do jazdy na łyżwach, można znaleźć na stronie Weerplaza.


25.01.2017 MŚ Niedziela.NL



Komentarze 

 
+1 #1 Pepcо 2017-01-26 19:58
Holendrzy lubią naturalne lody, zwłaszcza kаkаłowe :D
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki