Holandia: NS zatrudni dodatkowe 200 osób w celu zwiększenia bezpieczeństwa

Archiwum '16

fot. Pieter Beens / Shutterstock.com

Holenderski przewoźnik Nederlandse Spoorwegen zamierza zatrudnić 140 dodatkowych konduktorów, dzięki czemu wszystkie pociągi podróżujące po 22:00 będą miały na pokładzie przynajmniej dwóch konduktorów. NS rekrutuje również 60 osób, które mają pełnić rolę dodatkowego wsparcia na potencjalnie niebezpiecznych trasach.

Ministerstwo Infrastruktury i Środowiska zamierza przeznaczyć na projekt 10 milionów euro.

- Kierowcy, konduktorzy i inne osoby pracujące w środkach transportu publicznego wykonują społecznie ważną i trudną pracę - powiedziała sekretarz Sharon Dijksma.

NS wraz ze związkami zawodowymi odbyły liczne konsultacje na temat tego, jak poprawić bezpieczeństwo w pociągach. Po incydencie w Landgraaf, gdzie dwa dni temu niemiecki konduktor został ugodzony nożem, związki wezwał do natychmiastowego działania.

NS spodziewa się, że dodatkowy personel będzie wdrożony do pracy w ciągu najbliższego roku.


15.02.2016 MŚ Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki