Holandia: Debiut samosterującego się autobusu

Archiwum '16

WEpod, fot. Rogier Leuvenink / wepod.nl

WEpod, czyli autobus bez kierownicy odbył w czwartek pierwszą jazdę próbną. Zdaniem twórców projektu, po raz pierwszy w historii samosterujący się pojazd włączył się do zwykłego ruchu drogowego.

Podczas oficjalnego testu, na pokład WEpod wsiadła również minister Melanie Schultz van Haegen.

Pojazd będzie na razie jeździć na trasie De Elst wokół Uniwersytetu w Wageningen. Jeżeli wyniki badań okażą się pozytywne, trasa ma zostać przedłużona w kierunku dworca Ede-Wageningen.

WEpod jest to samosterujący się pojazd nie posiadający kierownicy i pedału hamulca. Samochód jest w pełni zautomatyzowany i zasilany wyłącznie energią elektryczną.


31.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #1 Michał 2016-01-31 11:18
Debiut? Chyba nie. Od lat jeździ taki sam, na kołach i bez kierowcy pomiędzy Rivium i Krailingse veer. Od wielu lat
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki