Koniec z "Łaską Bożą" w holenderskim rządzie

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Holenderska parlamentarzystka Stientje van Veldhoven domaga się zaprzestania używania frazy "z łaski Bożej", podczas podpisywania ustaw przez króla Willema-Alexandra. Partia D66 nazywa to wyraźnym naruszeniem rozdziału państwa od kościoła.

- Suwerenność w Holandii zależy od ludzi, a nie od Boga - powiedziała polityk partii D66 - Wyborcy głosują na swoich przedstawicieli, którzy powinni stanowić prawo w ich imieniu. Proces legislacyjny powinien być zatem neutralny, a fraza "z łaski Bożej" wyraźnie łączy się z intencją religijną - dodała Van Veldhoven.

Holenderska polityk powiedział również, że jej stanowisko nie powinno być odebrane jako atak na religię i podkreśliła swój szacunek do ludzi wierzących w Boga. Jej zdaniem jednak, używanie religijnego sformułowaniu podczas przyjmowania każdego prawa jest nieuzasadnione. Większość posłów zgodziła się z poglądem Van Veldhoven.


09.01.2016 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki