Holandia: Wyzysk w budownictwie? „Kary będą wyższe”

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Nawet 13.500 euro – takie, wyższe kary, będą mogły być nakładane od przyszłego roku na firmy, które zmuszają podwykonawców budowlanych do pracy w złych warunkach – poinformowało holenderskie ministerstwo spraw socjalnych i pracy.

Dzięki nowym, zaostrzonym przepisom, wchodzącym w życie w przyszłym roku, inspekcja pracy (Inspectie SZW) będzie mogła działać skuteczniej i w sposób bardziej zdecydowany, informuje portal nu.nl.

Według ministerstwa zleceniodawcy domagają się czasem ukończenia prac tak szybko, że podwykonawcy pracują pod tak wielką presją czasu, że prowadzi do ryzykownych sytuacji i większego zagrożenia wypadkami. To często zleceniodawcy mają duży wpływ na warunki pracy podwykonawców i są współodpowiedzialni za łamanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy, uważa ministerstwo.   

Zagrożenie wyższymi grzywnami ma to zmienić. Według ministerstwa zleceniodawcy będą dzięki temu tak planować realizację projektów budowlanych, że podwykonawcy będą narażeni na mniejsze ryzyka (np. wypadku), czytamy na stronie internetowej niderlandzkiego ministerstwa spraw socjalnych i pracy.


16.12.2016 ŁK Niedziela.NL


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki