Holandia: PSV znów przegrało w Lidze Mistrzów

Archiwum '16

PSV Eindhoven, fot. mr3002 / Shutterstock

Mistrzowie Holandii po pięciu kolejkach fazy grupowej LM mają na koncie tylko jeden punkt.

W środę drużyna z Eindhoven przegrała w Madrycie z Atlético 0-2. Oba gole padły w drugiej połowie: w 55. minucie do siatki trafił Kevin Gameiro, a w 66. Antoine Griezmann.

Dzięki zwycięstwu nad PSV ekipa ze stolicy Hiszpanii zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie D. Atlético jak dotąd wygrało wszystkie pięć meczów fazy grupowej.

W drugim środowym spotkaniu grupy D doszło do niespodzianki. Rosyjskie FC Rostów pokonało u siebie Bayern Monachium 3-2. Bez względu na wyniki ostatniej kolejki, Mistrzowie Niemiec są już jednak pewni awansu do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie.

Zaskakujące zwycięstwo FC Rostów to zła wiadomość dla PSV, które walczy z Rosjanami o trzecie miejsce w grupie, premiowane grą w Lidze Europejskiej. W tej chwili drużyna z Eindhoven ma na swym koncie tylko jeden punkt, uzyskany dzięki remisowi 2-2 w Rosji, a FC Rostów ma cztery punkty.

W ostatniej kolejce (6 grudnia) PSV zagra na własnym terenie z Rosjanami. Aby wyprzedzić w tabeli rosyjską drużynę, podopieczni Phillipa Cocu muszą wygrać ten mecz.