Holandia: Wyzysk polskich pracowników. Prokuratura chce kolejnych wyroków

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Holenderska prokuratura odwołała się od wyroku uniewinniającego trzech polskich przełożonych, podejrzewanych o wyzysk rodaków pracujących dla firmy Prime Champ, zajmującej się uprawą pieczarek.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu sąd w Roermond skazał Geerta V., byłego dyrektora Prime Champ, na karę dwóch lat pozbawienia wolności w związku z wyzyskiem pracowników z Polski. Także Ton S., zajmujący się finansami firmy, został skazany na pół roku więzienia, a informatyk, którzy stworzył oszukańczy system naliczania godzin pracy zatrudnionych, został ukarany 100 godzinami prac społecznych.

O procesie i sposobie traktowania pracowników w tym przedsiębiorstwie informowaliśmy szczegółowo na naszych łamach: TUTAJ

Trzech polskich pracowników, zajmujących nieco wyższe stanowiska w hierarchii firmy i podejrzewanych o pomoc w wyzysku rodaków, zostało wówczas uniewinnionych. Prokuratura domagała się dla nich kar w wysokości od 1 roku i 9 miesięcy do 2,5 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał jednak, że oskarżeni pełnili podrzędną rolę w firmie i nie wzbogacili się na przestępczym procederze, wobec czego ich uniewinnił, przypomina portal 1limburg.nl.

Jak poinformowały holenderskie media, prokuratura odwołała się od wyroku i chce, by również te trzy osoby zostały ukarane. Odwołań od wyroku z pierwszej połowy listopada jest zresztą więcej. W przypadku głównego oskarżonego, byłego dyrektora Geerta V., odwołały się zarówno prokuratura, jak i sam skazany. Apelację złożył również wspomniany księgowy Ton S., skazany na pół roku więzienia.   

Firma Prime Champ już nie istnieje. Przedsiębiorstwo zbankrutowało w kwietniu 2013 roku (więcej: TUTAJ). Pozostałości po Prime Champ zostały przejęte przez Monagham Mushrooms, irlandzkiego hodowcę pieczarek, przypomina portal limburg1.nl.



24.11.2016 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
-1 #14 Polska Wielaka 2016-11-30 13:36
osiedlając dziecko w Holandii fundujesz mu taki sam niewolniczy los jak sobie obywatela 2 kategorii a możne nawet 3 bo muzułmanie maja większe prawa od nas.. ty masz jeszcze możliwość powrotu do polski ale twoje dzieci urodzone w Holandii nie odnajdą już się w Polsce. pomyślcie ludzie o nich nie marnujcie im życia w Polsce mogą skończyć studia a potem zając dobre stanowisko a w Holandii nawet bardzo inteligentne dziecko będzie miało wpajane do głowy ze jest głupim polakiem.
Cytuj
 
 
-1 #13 Polska Wielaka 2016-11-30 13:25
Cytuję Polak:
Cytuję edekzgredek:
!

W Polsce mozna godnie zyc. Wystarczy znalesc prace na produkcji lub na magazynie podobna do tej tutaj. Tylko ze w Polsce taka praca jest be bo co znajomi powiedza a tak zawsze mozna nawymyslac jak tutaj mamy fantastycznie. I ze miaszkamy w Holadnii. Kpina. Pazerniaki i tyle dlatego pozniej tak zapieprzaja. Nie mysla o dziciach tylko o sobie.Na dziecko taka patologia nigdy nie zwraca uwagi ( oczywiscie sa wyjatki) ale niestety wiekszosc traktuje swoje dzieci zle. Przeganiaja je tlyko i zajmuja sie soba.


swieta prawda w polsce wcale nie jest gorzej tylko oszołomy wyjeżdżają i później gadają znajomym jak tam wspaniale. heheh głupia zwierzęca rywalizacja. wystarczy sie zapytać tych holenderskich pracowników jakie maja auto i gdzie mieszkają a wtedy wyjdzie w jakim raju żyją. w polskim magazynie zaraz zostaniesz kierownikiem bądź liderem w holandi zawsze bd magazynowym popychadłem. pozdro robaki
Cytuj
 
 
0 #12 Kamil 2016-11-29 23:39
Teraz następna walka z biurem pracy o nazwie in person Polacy pokażmy w końcu że nie można na nas pluć i mordy nami wycierać.
Cytuj
 
 
+4 #11 piotr 2016-11-25 20:47
przecież holendrzy t to największe ***two i żudostwo
Cytuj
 
 
0 #10 Polak 2016-11-25 20:23
Cytuję edekzgredek:
!

W Polsce mozna godnie zyc. Wystarczy znalesc prace na produkcji lub na magazynie podobna do tej tutaj. Tylko ze w Polsce taka praca jest be bo co znajomi powiedza a tak zawsze mozna nawymyslac jak tutaj mamy fantastycznie. I ze miaszkamy w Holadnii. Kpina. Pazerniaki i tyle dlatego pozniej tak zapieprzaja. Nie mysla o dziciach tylko o sobie.Na dziecko taka patologia nigdy nie zwraca uwagi ( oczywiscie sa wyjatki) ale niestety wiekszosc traktuje swoje dzieci zle. Przeganiaja je tlyko i zajmuja sie soba.
Cytuj
 
 
+3 #9 edekzgredek 2016-11-25 19:59
Polać jej !! Prawdę mówi! 3/4 społeczeństwa z Polski przebywajacych tutaj ma podobne powody do zapieprzania w tych pseudo szklarniach. Nie winne są kobiety czy rodziny które maja dzieci , bo po to zakłada sie rodzinę by je mieć , tylko Polski popieprzony rząd! Gdybyśmy mogli życ przyzwoicie w swoim kraju nikt by tu nie przyjechał pracować u holendra. A komentarz pseudo holendra McRonalda tylko smieszy, jak można być tak podłą świnią żeby obrażać kobietę , uczciwie i cieżko pracującą na swoje dzieci!!! Jesteś ***em który liże dupy holendrom, a tu na łamach portalu wypowiada sie jaki to z niego zacny Pan Polak. Jakbyś był taki zacny i bogaty napewno byś tu nie przyjechał bo i po co??? Ale co, tylko na tyle Cie stać ,żeby obrażać innych ty polaczku w pa***ie lub busie w dislu!!!
Cytuj
 
 
+2 #8 wojtuX 2016-11-25 13:33
Holendrzy sie doigraja jak bedzie wojana teraz tak łatwo nie ujdzie im cwaniactwo na sucho!
Cytuj
 
 
+1 #7 McRonald 2016-11-25 11:32
Cytuję kami:
Cytuję Emigrant:
Cytuję zadenzemniepatriota:
Cytuję ryszard56:
i tak Holendrzy nas traktuja i wykorzystują ,obyśmy nigdy tego nie zapomnieli i nasze dzieci

Bo polacy pokazali, ze za***aja jak glupi za pare euro. Nie ma winy z jednej strony. Widzialem na szklarnija sie o pare
euro, bo za zebranie wiecej jest bonus.

To nie sa Polacy to polaczki prawdziwy Polak ma dume i honor a to o czym wspominasz to jakis odrzut gorszy sort.

jak byś zaznał głodu i nie miał co dzieciom dać jeśc to przyjeżdżając do holandii też byś zasuwał w pracy aby tylko wykorzystać sytuację i utrzymac się w pracy /jak tak miałam i rozumiem ich doskonale , wiem co to mieć w lodówce tylko musztardę i troje dzieci ,...pozdrawiam

Trzeba było myśleć za co wykarmisz dzieci a nie najpierw dawać d... na lewo i prawo szczurze. Każdy prawie może mieć dzieci ale nie każdy powinien. Wracaj po 500+ i nie pokazuj się tu więcej.
Cytuj
 
 
-5 #6 kami 2016-11-25 11:06
Cytuję Emigrant:
Cytuję zadenzemniepatriota:
Cytuję ryszard56:
i tak Holendrzy nas traktuja i wykorzystują ,obyśmy nigdy tego nie zapomnieli i nasze dzieci

Bo polacy pokazali, ze za***aja jak glupi za pare euro. Nie ma winy z jednej strony. Widzialem na szklarniach jak
polacy miedzy soba scigaja sie o pare
euro, bo za zebranie wiecej jest bonus.

To nie sa Polacy to polaczki prawdziwy Polak ma dume i honor a to o czym wspominasz to jakis odrzut gorszy sort.

jak byś zaznał głodu i nie miał co dzieciom dać jeśc to przyjeżdżając do holandii też byś zasuwał w pracy aby tylko wykorzystać sytuację i utrzymac się w pracy /jak tak miałam i rozumiem ich doskonale , wiem co to mieć w lodówce tylko musztardę i troje dzieci ,...pozdrawiam
Cytuj
 
 
+6 #5 Emigrant 2016-11-25 08:23
Cytuję zadenzemniepatriota:
Cytuję ryszard56:
i tak Holendrzy nas traktuja i wykorzystują ,obyśmy nigdy tego nie zapomnieli i nasze dzieci

Bo polacy pokazali, ze za***aja jak glupi za pare euro. Nie ma winy z jednej strony. Widzialem na szklarniach jak
polacy miedzy soba scigaja sie o pare
euro, bo za zebranie wiecej jest bonus.

To nie sa Polacy to polaczki prawdziwy Polak ma dume i honor a to o czym wspominasz to jakis odrzut gorszy sort.
Cytuj
 
 
+5 #4 zadenzemniepatriota 2016-11-24 21:26
Cytuję ryszard56:
i tak Holendrzy nas traktuja i wykorzystują ,obyśmy nigdy tego nie zapomnieli i nasze dzieci

Bo polacy pokazali, ze za***aja jak glupi za pare euro. Nie ma winy z jednej strony. Widzialem na szklarniach jak polacy miedzy soba scigaja sie o pare euro, bo za zebranie wiecej jest bonus.
Cytuj
 
 
+4 #3 Esther 2016-11-24 20:33
Jeszcze tych ***i z estercom powinni dopasc! Robakiewicz Jacek i Sanderse Kees ***e i oszuści
Cytuj
 
 
+18 #2 [email protected] 2016-11-24 19:56
Dopóki beda takie wyroki wyzysk bedzie trwał.
Cytuj
 
 
+7 #1 ryszard56 2016-11-24 19:47
i tak Holendrzy nas traktuja i wykorzystują ,obyśmy nigdy tego nie zapomnieli i nasze dzieci
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki