Holender wyciągnął wtyczkę i… spędzi 3 miesiące w azjatyckim więzieniu

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Sąd w Birmie (nazywanej teraz też Mjanmą) skazał 30-letniego Klaasa Haytemę na karę trzech miesięcy pozbawiania wolności za obrazę uczuć religijnych.

Holender, który wraz z dziewczyną spędzał wakacje w mieście Mandalaj, zakłócił przebieg buddyjskiego rytuału. Około godziny dziesiątej wieczorem w hostelu, w którym nocował, panował duży hałas. Haytema, który chciał się wyspać, wyszedł na zewnątrz i przed budynkiem zauważył głośnik. 30-latek wyciągnął wtyczkę i wrócił do pokoju. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ

O spokojnym śnie nie było jednak mowy. Wyłączając głośnik Holender zakłócił przebieg buddyjskiego rytuały. Uczestnicy rytuału szybko znaleźli sprawcę zamieszania i pochodzący z fryzyjskiej miejscowości Wons Haytema został aresztowany.

Holender tłumaczył się, że nie wiedział, iż głośnik był wykorzystywany w uroczystościach o charakterze religijnym i przeprosił za swoje zachowanie. Nie uchroniło go to przed karą więzienia. Sąd skazał go na trzy miesiące za kratkami oraz 105 euro grzywny. Trzynaście dni, które spędził w tymczasowym areszcie, zostaną odliczone od tej kary. Perspektywa spędzenia kolejnych dwóch i pół miesiąca w azjatyckim więzieniu Holendrowi się nie spodobała i rozważa on odwołanie się od wyroku, informuje dziennik „AD”.



07.10.2016 ŁK Niedziela.NL



Komentarze 

 
0 #7 Andrzej Budowlanka 2016-10-09 16:53
Ciekawe ile zarabiacie tu w NL że tacy ważni jesteście ? Moja stawka za usługi remontowo- malarskie wynosi od 22-26 euro/godz. Za płytki i gładzie bierze się za metr kwadratowy i wychodzi jeszcze więcej. Swoim dwóm pracownikom płacę 16 eur/godz. Pracują na czarno ale dzięki temu zarabiają więcej i nie oddają państwu kasy . Gdybym ich legalnie zatrudnił , ze wszystkimi świadczeniami to by zarabiali 11-12 euro/godz. A tak chłopaki maja 16 euro , czysty pieniądz prosto do kieszeni. Możecie się z nas śmiać ,nazywać robolami, pachołami i busiarzami ale my zarabiamy konkretną kasę a wy ochłapy . 9-10 euro /godz. Gdzie w Polsce ludzie w dużych miastach mają po 4000zł i więcej a wy tu w Holandii za 9- 10 euro/godz tyracie i wegetujecie .
Cytuj
 
 
+2 #6 alex 2016-10-09 16:08
zakaz aborcji to czysty ***yzm władz oraz kościoła co z tego że jest zakaz skoro na litwie jest to legalne czyli jak para zechce usunąć ciąże to i tak to zrobi bez przeszkód tak więc w czym problem ano nie w sprawie aborcji dyskusja o aborcji była potrzebna do tego żeby przykryć coś innego społeczeństwo żarło się między sobą o aborcje a PIS ponad głowami społeczeństwa podpisał wejście umowy handlowej CETA Z KANADĄ O TO CHODZIŁO ŻEBY LUDZI NA TEN CZAS ZAJĄĆ CZYMŚ ABY NIE PRZESKADZALI W SPRAWIE CETA A TA UMOWA JEST STO RAZY BARDZIEJ SZKODLIWA NIŻ TA ABORCJA.
Cytuj
 
 
+3 #5 mario 2016-10-09 12:16
Cytuję PITEE:
Zgadzam sie z kolega wyzej. Polak tu w nl zachowuje se jak dzikus. Zero kultury. Raz na turkow pisze a potem na holendrow.jak Wam tak zle to wracajcie do pl wiesniaki.Za wiekszosc polakow wstyd mi. Pijani nacpani robia burdy w Nl. Widza u innych co robia a samym sloma z butow wystaje. Dzieki takim jak Wy w Polsce jest taki syf. ZAWISTNI NIECHLUJE. POPATRZCIE NAJPIERW JAK WY SIE ZACHOWUJECIE ZANIM OCENICIE INNYCH

dzieki bogu sa tu jeszcze normalni ludzie,dzieki za zdrowa ocene
Cytuj
 
 
+5 #4 PITEE 2016-10-09 11:25
Zgadzam sie z kolega wyzej. Polak tu w nl zachowuje se jak dzikus. Zero kultury. Raz na turkow pisze a potem na holendrow.jak Wam tak zle to wracajcie do pl wiesniaki.Za wiekszosc polakow wstyd mi. Pijani nacpani robia burdy w Nl. Widza u innych co robia a samym sloma z butow wystaje. Dzieki takim jak Wy w Polsce jest taki syf. ZAWISTNI NIECHLUJE. POPATRZCIE NAJPIERW JAK WY SIE ZACHOWUJECIE ZANIM OCENICIE INNYCH
Cytuj
 
 
0 #3 mario 2016-10-09 10:33
dziwi mnie wasza zawisc,pracujecie w holandi czerpiecie korzusci z tego kraju a tak zlozecycie,pokazalisci e typowa polska mentalnosc,zawisc i zazdrosc.ps.jak ty bys pojechal na wakacje tez bys chcial spokuj i cisze i mysle ze tak samo kazdy z was by zrobil
Cytuj
 
 
+5 #2 mona 2016-10-08 11:50
dobrze mu tak :D
Cytuj
 
 
+6 #1 Babet 2016-10-07 15:58
no,proszę,, my sie z takimi cackami a oni ?????
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki