Holandia: Burmistrz Hagi chce zlikwidować tradycyjne sylwestrowe ogniska

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Zdaniem burmistrza Hagi Joziasa van Aartsena, z punktu widzenia bezpieczeństwa, sylwestrowe ogniska są nie do zaakceptowania.

W sylwestrową noc z 2013 na 2014 rok, jedno z noworocznych ognisk przewróciło się i stworzyło duże niebezpieczeństwo dla uczestników imprezy. Chcąc zapobiec podobnym incydentom w przyszłości, Van Aartsen zamierza ustanowić znacznie surowsze reguły, niż te, które obecnie obowiązują przy organizacji ognisk.

Według dotychczasowych zasad, ilość palet użytych do budowy nie może przekraczać 25 tysięcy, a twórcy konstrukcji muszą zakończyć pracę do godziny 16:00 31 grudnia. Zdaniem Van Aartsena organizatorzy zarówno ogniska w Scheveningen, jak i tego w Duindorp, podczas ubiegłego sylwestra złamali obie te zasady, a koszt imprezy był dla obu gmin dwukrotnie wyższy niż w poprzednich latach.

Van Aartsen stanął obliczu dylematu, bo choć obecna sytuacja jest nie do przyjęcia ze względów bezpieczeństwa, noworoczne ogniska stały się tradycją i zostały dodane do Narodowego Dziedzictwa Niderlandów.


20.05.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+4 #1 wp 2016-05-21 11:14
Tak, tak. Trzeba likwidować po woli holenderską tradycję, żeby zostawić przestrzeń dla nowych mieszkańców dawnego kraju Holendrów. Oni mają swoje zwyczaje i dotychczasowymi nie są zainteresowani.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki