Holenderskie tiry nadkładają drogi, aby nie płacić Belgom

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Na początku kwietnia Belgia wprowadziła opłaty dla ciężarówek korzystających z tamtejszych dróg. Przełożyło się to na większy ruch na holenderskich szosach, ponieważ wiele firm transportowych woli, by ich kierowcy nadłożyli drogi w Holandii, aby nie musieć uiszczać belgijskich opłat.

VID, holenderska służba drogowa, przyjrzała się natężeniu ruchu na czterech trasach prowadzących do portu w Antwerpii oraz na przejściach granicznych pomiędzy Holandią i Belgią na autostradach A4, A16, A67 i A76. Z analizy wynika, że od 1 kwietnia ciężarówki przejeżdżają więcej kilometrów po holenderskich drogach – tylko po to, by nie musieć płacić za korzystanie z belgijskich dróg.

Według obowiązujących od 1 kwietnia przepisów ciężarówki cięższe niż 3,5 tony muszą na terenie Belgii płacić za możliwość korzystania z tamtejszych dróg. Opłata ta waha się od około 7 do 29 centów za kilometr, a pojazdy nią objęte muszą być wyposażone w specjalne urządzenie rejestrujące liczbę przejechanych w Belgii kilometrów.

Firmy transportowe próbują jednak oszczędzać na tych opłatach i wybierają czasem dłuższe, ale „tańsze” trasy (tańsze, bo prowadzące po holenderskich i niemieckich drogach, a nie belgijskich). Ruch ciężarówek na autostradzie A4 w pobliżu przejścia granicznego Ossendrecht wzrósł np. o 10 %, informuje portal Omroep Brabant. Eksperci zauważyli także, że ciężarówki jeżdżące pomiędzy niemieckim Zagłębiem Ruhry a portem w Antwerpii często wybierają dłuższe trasy przez Holandię, aby tylko uniknąć belgijskich opłat.


10.05.2016 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
+8 #2 adoo 2016-05-11 19:50
Cytuję Polish:
Polscy robole z wykończeniówki busiarze z firmami jedno-osobowymi jeżdżą jak chcą i po ilu chcą. Szef pachołek w kabinie a reszta pracowników na pace:)

byle co jesz i byle co pleciesz
Cytuj
 
 
-22 #1 Polish 2016-05-11 04:45
Polscy robole z wykończeniówki busiarze z firmami jedno-osobowymi jeżdżą jak chcą i po ilu chcą. Szef pachołek w kabinie a reszta pracowników na pace:)
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki