Holendrzy boją się inwestować

Archiwum '16

fot. Shutterstock

Niemal 60 procent Holendrów uważa inwestowanie w akcje i obligacje za przerażające i porównuje je do hazardu. Zdaniem BlackRock, firmy zarządzającej aktywami, strach przed inwestowania może mieć to związek z faktem, że tylko jeden na siedmiu Holendrów korzysta z profesjonalnego doradcy finansowego.

Jedynie 6 procent kobiet uważa, że posiada wystarczającą wiedzę na temat inwestycji. Z badań wynika także, że blisko co trzeci mężczyzna widzi w inwestowaniu pieniędzy jakiś sens. Podczas gdy 27 procent Holendrów decyduje się zainwestować niewykorzystane środki w akcje lub obligacje, naród cieszy się najwyższym w Europie odsetkiem osób, które oszczędzają (78 proc.)

- Wydaje się, że Holendrzy mają zakorzenioną awersję do ryzyka utraty pieniędzy, a ze swobodnym dostępem do środków czują się bezpieczniej - wyjaśnia Bob Hendriks, szef Retail Nederland w BlackRock.

Najważniejszym powodem oszczędzania lub inwestowania pieniędzy w Holandii jest stworzenie zabezpieczenia finansowego i spłaty kredytu hipotecznego. W pozostałej części Europy, najczęściej odkłada się na emeryturę.


21.04.2016 MŚ Niedziela.NL

Komentarze 

 
+1 #2 emigrant 2016-04-22 08:57
Wszystkiego sie boja a jak uslyszysza slowo kryzys to zamykaja portfele co pozniej w konsekwencji skutkuje upadlosciami firm!!!
Cytuj
 
 
+3 #1 fan 2016-04-21 19:35
Prince nie żyje , chwała mu na wieki [']
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki