Holandia: Testy nowej linii metra w Amsterdamie

Archiwum '16

Amsterdam, stacja metra w trakcie budowy, fot Shutterstock

W środę 20 kwietnia po raz pierwszy testowano północną część nowej linii amsterdamskiego metra. „Wszystko odbyło się idealnie, jesteśmy bardzo zadowoleni”, cieszył się rzecznik prasowy władz stolicy.

O testach przeprowadzonych na północnym odcinku linii Noord/Zuidlijn, łączącej północ Amsterdamu z południową częścią miasta, napisał m.in. dziennik „AD”. Celem próbnych przejazdów było przetestowanie systemów bezpieczeństwa.
W środę metro jeździło jedynie nadziemną częścią odcinka, pomiędzy stacjami Noorderpark a Noord. W tunelach nie zakończono jeszcze montażu instalacji elektrycznych. Metro jeździło w środę z prędkością zbliżoną do prędkości maksymalnej, a wszystkie testy wypadły pomyślnie, informują holenderskie media.

Odcinek Noord/Zuidlijn miał być oddany do użytku już lata temu, jednak budowa linii metra łączącej północ stolicy z południem i przebiegającej przez pełne kanałów centrum miasta, okazała się o wiele trudniejsza (i kosztowniejsza) niż początkowo zakładano. Obecnie zakłada się, że linia zostanie oddana do użytku w październiku przyszłego roku, informuje amsterdamski dziennik „Het Parool”.



21.04.2016 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #1 ocpep 2016-04-22 13:04
Cytuję Pepcо:
Bo mnie już przetestowali, ale od tyłu :/

Tylko do tego sie nadajesz mule
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki