Holandia: Pięćdziesiąt tysięcy podpisów przeciwko opłatom za karty OV

Archiwum '15

fot. Shutterstock

Petycja przeciwko wysokim kosztom korzystania z kart komunikacji publicznej, została stworzona przez organizację Rover oraz stowarzyszenie konsumentów. W ciągu tygodnia petycję podpisało 50,390 osób.

Przeprowadzone badania wykazały, że holenderskie karty transportu publicznego są prawie najdroższe w całej w Europie. Co pięć lat, podróżujący muszą zapłacić 7.50 euro, aby wymienić nieaktualną kartę oraz 11 euro, aby zastąpić tę uszkodzoną. W wielu krajach Europy, za podobne usługi nie pobierana jest żadna opłata.

W podpisanej petycji Holendrzy domagają się bezpłatnej wymiany kart, które przekroczyły termin ważności oraz zwrotu niewykorzystanych na karcie środków bez pobierania dodatkowej prowizji.

Bart Combee, dyrektor stowarzyszenia konsumentów powiedział, że jest zadowolony z dużej liczby sygnatariuszy, jednak nazywa petycję jedynie "wierzchołkiem góry lodowej". Combee wyraził nadzieję, że ponad 50 tysięcy klientów zostanie potraktowanych poważnie przez zarząd transportu publicznego.


10.12.2015 MŚ Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Szkoły zamknięte, rozprawy odwołane. Kod czerwony paraliżuje życie w Holandii

News image

Rijkswaterstaat apeluje: nie jedź jutro samochodem, jeśli nie musisz. Kod czerwony w ośmiu prowincjach

News image

Po raz pierwszy w historii Holandii wprowadzono kod czerwony z powodu upałów. Obowiązuje od północy w ośmiu prowincjach

News image

Oficjalna fala upałów w całej Holandii. Tej nocy może paść rekord najcieplejszej nocy w historii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki