Holandia: Uroczystość w Ambasadzie RP w Hadze

Archiwum '15

Dla uczczenia Święta Wojska Polskiego w Ambasadzie RP w Hadze odbyła się uroczystość z udziałem wojskowych i cywilnych gości zagranicznych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele cywilnego i wojskowego korpusu dyplomatycznego, reprezentanci holenderskiego Ministerstwa Obrony  oraz holenderskich Sił Zbrojnych, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich. Nie zabrakło także jednego z ostatnich żyjących w Holandii żołnierzy 1. Dywizji Pancernej Gen. Maczka Pana Edwarda Szczerbińskiego.

Goście mieli okazje zapoznać się z wystawą poświęconą 1. Dywizji Pancernej Gen. Maczka oraz 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej Gen. Sosabowskiego oraz roli tych jednostek w wyzwalaniu Holandii w 1944 r., a także z informacjami na temat stanu obecnego i przyszłości Sił Zbrojnych RP.

Honory domu pełnili Ambasador RP w Królestwie Niderlandów dr Jan Borkowski oraz Attaché Obrony płk Artur Krawczyk.


01.10.2015 Niedziela.NL // źródło: Ambasada RP w Hadze / MSZ: www.msz.gov.pl / Tagi: Wojsko , Polskie święto

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Po raz pierwszy zastosowano eutanazję u nieuleczalnie chorego dziecka w Holandii

News image

Kod pomarańczowy z powodu ekstremalnych upałów. Przed Holandią co najmniej trzy dni z temperaturami do 34 stopni

News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki