„Sushi w holenderskich restauracjach często nieświeże i pełne bakterii”

Archiwum '15

fot. Shutterstock

Wybierasz się na sushi do restauracji w Holandii? Niderlandzka organizacja konsumencka Consumentenbond ostrzega: wiele z tych restauracji ma problemy z higieną.  

Japoński ryżowy przysmak z surową rybą czy warzywami w minionych latach stał się w Holandii bardzo popularny. Na terenie całego kraju działa już ok. 400 restauracji specjalizujących się w sushi. Wiele z nich nie przestrzega jednak zasad higienicznego przyrządzania posiłków, ostrzegł w poniedziałek 24 sierpnia Consumentenbond.

Eksperci Consumentenbond przyjrzeli się sushi z 20 restauracji w Holandii. Próbki wysłano do laboratorium, a smak oceniali znawcy tematyki, m.in. japońscy eksperci. Oceniano również wielkość oraz świeżość sushi. Wyniki testu nie są pozytywne.

Okazało się, że w 64% przebadanego w laboratoriach sushi znajdowało się zbyt wiele bakterii. Zazwyczaj nie były to bardzo groźne dla zdrowia bakterie, ale ich obecność wskazywała na to, że sushi przyrządzane było w niehigienicznych warunkach. Żadna z restauracji nie uzyskała w 10-punktowej skali noty wyższej niż 6, a jedynie dwie przekroczyły granicę 5,5, co oznacza ocenę „dostateczną”. Były to Itoshii z Hoofddorp oraz You Hachi z Hilegoom (po 5,9).

Najgorzej sytuacja wygląda w restauracjach działających według formuły „all you can eat” (czyli tych, w których po zapłaceniu z góry ustalonej kwoty można jeść bez ograniczeń). Na dole listy wylądowały restauracje Yume z Apeldoorn oraz Sushi Koi z Arnhem (obie po 2,1).

Więcej na temat testu restauracji sushi przeprowadzonego przez Consumentenbond (w tym całość rankingu) na stronie organizacji (w języku niderlandzkim): TUTAJ



24.08.2015 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #3 Gabriel 2015-08-24 22:42
Ja to jadam polskie jedzonko w BOSFORze na Laaku i jestem bardzo zadowolony
Nie majkto POLSKA KUCHNIA :)))))
Niam! Niam! Niam!
Chyba jeszcze otwarta, podskocze po pierogi na wieczor
Cytuj
 
 
0 #2 Zibi 2015-08-24 21:48
To proszę przejechać sie do Pensjonatu"Uzdrowisko" Jastrowie,Polska.Obsługa miła,odświeżane jedzenie i :(Bardzo Miły Właściciel pazerny na kase:(Zapraszam.
Cytuj
 
 
0 #1 Zibi 2015-08-24 21:45
To proszę przejechać sie do Pensjonatu"Uzdrowisko w Ustroniu.Obsługa miła,odświeżane jedzenie i :(Bardzo Miły Właściciel pazerny na kase:(Zapraszam.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki