Wysokie bezrobocie wśród młodych z rodzin imigrantów

Archiwum '15


Mimo, że bezrobocie wśród młodzieży w minionym roku w Holandii spadło, młodych bezrobotnych z rodzin imigranckich jest nadal bardzo wielu, informuje portal nu.nl.

Pomiędzy lutym 2014 r. a lutym 2015 r. odsetek bezrobotnych młodych mieszkańców Holandii (w wieku do lat 25) spadł z 13,8 % do 11,0 % - chwalili się we wtorek 31 marca 2015 r. przedstawiciele holenderskiego rządu.

Wśród młodych z rodzin imigranckich bezrobocie jest jednak nadal ponad dwukrotnie wyższe. W lutym 2015 r. wyniosło ono 24 %, czytamy w tekście opublikowanym pod koniec marca na stronie holenderskiego ministerstwa ds. społecznych i pracy. Wśród tych z młodych, którzy nie mogą pochwalić się dobrym wykształceniem, jest jeszcze gorzej i wskaźnik ten wyniósł 30 %.

Duża część z owych młodych bezrobotnych mieszka w „trudnych” dzielnicach dużych holenderskich miast, zamieszkanych przez wielu imigrantów; dzielnicach niecieszących się najlepszą opinią i w których trudno o dobry start na rynku pracy.

Holenderski rząd zapowiedział, że właśnie w tych „trudnych” dzielnicach zamierza zainwestować więcej pieniędzy w pomoc młodym w szukaniu pracy. Rząd zapowiedział także wsparcie dla firm i przedsiębiorców zatrudniających lub oferujących staże młodym bezrobotnym z tych dzielnic. Portal nu.nl informuje, że na tego typu projekty, głównie w gminach Haga, Amsterdam, Eindhoven, Leeuwarden i Zaanstad, rząd przeznaczy ok. 7 milionów euro.


01.04.2015 ŁK Niedziela.NL

Komentarze 

 
0 #2 japski 2015-04-04 21:14
holenderski system to cos w rodzaju komuny dla bogatych i jezeli pracujesz to musisz placic jak jestes bogaty to dasz sobie radę. jezeinie pracujesz to swoją pomoca kryą swoje machlojki.
Cytuj
 
 
+14 #1 KORWIN KRULLLLL 2015-04-02 06:51
Tzn ludzie, którzy ciężko pracują mają obowiązek podatkowy nałożony przez państwo socjalistyczne, płacić na nierobów żeby ci łaskawie poszli do pracy? Takie coś tylko w socjalizmie, w normalnym państwie ciężko pracujący człowiek pracuję na własną rodzinę jest szanowny a państwo nie każe go za pracę wysokimi podatkami, po to aby karmić nierobów i armię urzędników
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

PRACA W HOLANDII: Codziennie setki wakatów na www.praca.nl (niedziela 28 czerwca 2026, www.PRACA.NL)

News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki