Uwaga, epidemia grypy w Holandii

Archiwum '15


Od początku grudnia mamy w Holandii oficjalnie do czynienia z epidemią grypy. Nic na razie nie wskazuje na to, by epidemia szybko miałaby się skończyć.

Jak informuje portal nu.nl, opierający się o dane z instytutu badawczego Nivel, w pierwszym tygodniu lutego na każdych 100 tysięcy mieszkańców Holandii 154 zgłosiło się do lekarzy rodzinnych z objawami grypy.

To więcej niż tydzień wcześniej. Wówczas nowych oficjalnych zgłoszeń grypy było 139 na 100 tysięcy mieszkańców. Jeśli w dwóch kolejnych tygodniach wskaźnik ten wynosi 51 lub więcej nowych zachorowań na 100,000 mieszkańców, wtedy w Holandii mówi się oficjalnie o epidemii grypy.

W Holandii mieszka ok. 16,8 mln. Oznacza to więc, że w pierwszym tygodniu lutego z objawami grypy do lekarza zgłosiło się ponad 25,800 osób, a tydzień wcześniej – ponad 23,300.

Na przełomie 2014 i 2015 r. odnotowano o wiele więcej zachorowań na grypę niż rok wcześniej, informuje portal nu.nl. Wiąże się to głównie z nową odmianą grypy, która jest odporna na szczepionkę. W efekcie również osoby z grupy ryzyka, które zostały zaszczepione, zgłaszają się w tym sezonie do lekarzy z objawami (nowej odmiany) grypy.


11.02.2015 ŁK Niedziela.NL

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Rzecznik praw obywatelskich krytykuje opłaty za tunel Blankenburg. „System jest zbyt skomplikowany”

News image

Superfala upałów oficjalnie potwierdzona. Pierwszy taki czerwiec w historii

News image

Asfalt pęka i wybrzusza się na holenderskich drogach. Upały uszkadzają nawierzchnię

News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki