Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania

Holandia

fot. Shutterstock.com / zdjęcie ilustracyjne

Z parku safari Beekse Bergen w Hilvarenbeek uciekł samiec mangabeja czubatego. Zwierzę od kilku dni przebywa poza terenem wybiegu i jest widywane w okolicy zoo. Park zapewnia, że małpa nie stanowi zagrożenia dla ludzi ani zwierząt domowych.

Mangabeje czubate mieszkają w Beekse Bergen na specjalnej wyspie otoczonej fosą. Według pracowników parku zbiegły samiec najprawdopodobniej przepłynął ją samodzielnie. Dotychczas uważano, że taka ucieczka jest praktycznie niemożliwa dla przedstawicieli tego gatunku.

Władze parku proszą osoby, które zauważą zwierzę, o kontakt pod specjalnym numerem telefonu opublikowanym na stronie internetowej Beekse Bergen. Jednocześnie apelują, by nie próbować samodzielnie łapać małpy ani się do niej zbliżać.

Pracownicy zoo planują odłowić zwierzę przy użyciu środka usypiającego, a następnie bezpiecznie przetransportować je z powrotem na wybieg.

24.06.2026 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki