[ENG] By using this website you are agreeing to our use of cookies. [POL] Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies [NED] Door gebruik te maken van onze diensten, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. OK

Z parku safari Beekse Bergen w Hilvarenbeek uciekł samiec mangabeja czubatego. Zwierzę od kilku dni przebywa poza terenem wybiegu i jest widywane w okolicy zoo. Park zapewnia, że małpa nie stanowi zagrożenia dla ludzi ani zwierząt domowych.
Mangabeje czubate mieszkają w Beekse Bergen na specjalnej wyspie otoczonej fosą. Według pracowników parku zbiegły samiec najprawdopodobniej przepłynął ją samodzielnie. Dotychczas uważano, że taka ucieczka jest praktycznie niemożliwa dla przedstawicieli tego gatunku.
Władze parku proszą osoby, które zauważą zwierzę, o kontakt pod specjalnym numerem telefonu opublikowanym na stronie internetowej Beekse Bergen. Jednocześnie apelują, by nie próbować samodzielnie łapać małpy ani się do niej zbliżać.
Pracownicy zoo planują odłowić zwierzę przy użyciu środka usypiającego, a następnie bezpiecznie przetransportować je z powrotem na wybieg.
24.06.2026 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.
| < Poprzednia | Następna > |
|---|
![]() Kryzys zaufania w holenderskiej prokuraturze. Grupa pracownicza rozwiązała się w proteście |
![]() Małpa uciekła z Beekse Bergen. Przepłynęła fosę, która miała być nie do pokonania |
![]() Rzecznik praw obywatelskich: rząd wciąż nie wyciągnął lekcji z afery gazowej w Groningen |
![]() Autostrada A27 zamknięta na kilka tygodni. Utrudnienia potrwają do 3 sierpnia |
Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione
Kat. Tłumacze
więcej na ogłoszenia.niedziela.nl
Kat. Transport - busy
więcej na ogłoszenia.niedziela.nl