Zagubiony mors zauważony w porcie w Harlingen

Holandia

Fot. Shutterstock, Inc.

Samica morsa arktycznego, którą jakiś czas temu zauważono na wyspie Schiermonnikoog, ponownie została zaobserwowana w Holandii, tym razem w porcie w Harlingen (Fryzja).

Jak poinformował biolog z Uniwersytetu w Wageningen, dla własnego bezpieczeństwa oraz z uwagi na dobro zwierzęcia spacerowicze powinni dbać o zachowanie odstępu co najmniej 100 metrów od morsa.

Pogotowie ratunkowe ssaków morskich Pieterburen, które od jakiegoś czasu obserwuje zwierzę, poinformowało, że jest ono bezpieczne i ma jedynie kilka zadrapań na przednich płetwach. Eksperci placówki orzekli, że jest to „żądny przygód mors, który sam jest w stanie o siebie zadbać i może powrócić na rodzime tereny bez pomocy człowieka”.

Samica najprawdopodobniej zabłądziła, bo przebywa z dala od swojego środowiska naturalnego, czyli regionów arktycznych. Przed pojawieniem się morsa na Schiermonnikoog, ostatni raz zwierzę widziano w Holandii w 1998 roku. Kilka tygodni temu samicę zauważono także w Danii i w Niemczech.

30.09.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(kk)


Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Strajk transportu publicznego w środę rano. Pociągi, autobusy i tramwaje staną na cztery godziny

News image

Eemshaven czy Terneuzen? Tylko te dwie lokalizacje pozostały w wyścigu o nowe elektrownie jądrowe

News image

Katwijk popiera budowę wielkiej fabryki Eli Lilly. Powstać mają także tysiące mieszkań

News image

Znany z programów randkowych mężczyzna podejrzany o zabójstwo żony. Sprawa wstrząsnęła sąsiadami

Najnowsze w kategorii: Holandia

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki