Holandia: Młodzi i… często samotni

Zdrowie i Styl Życia

Fot. Shutterstock, Inc.

Ponad połowa młodych mieszkańców Holandii deklaruje, że odczuwa samotność w dużym lub średnim stopniu.

Około 56% mieszkańców kraju tulipanów w wieku od 16 do 25 lat przyznaje, że jest „dosyć lub bardzo samotna”, wynika z ankiety Gezondheidsmonitor Jongvolwassen (Monitor Zdrowia Młodych Dorosłych).

Szczegółowe wyniki badania, przeprowadzonego w połowie ubiegłego roku, opublikowano niedawno na stronie internetowej Państwowego Instytutu Zdrowia RIVM. W ankiecie wzięło udział około 135 tys. mieszkańców Holandii w wieku 16-25 lat.

Młode mieszkanki Holandii częściej odczuwają samotność niż młodzi mężczyźni. W przypadku mieszkanek Holandii w wieku od 16 do 25 lat na „pewną lub dużą samotność” wskazało 59% ankietowanych. W przypadku mężczyzn i chłopaków z tej grupy wiekowej było to 54%.

Autorzy badania wyróżnili dwa rodzaje samotności: społeczną i emocjonalną. Na samotność społeczną w zauważalnym lub wysokim stopniu wskazało 55% ankietowanych, a na samotność emocjonalną 63%.

Częstym sposobem na radzenie sobie z brakiem prawdziwego kontaktu i bliskości z innymi ludźmi jest kompulsywne korzystanie z mediów społecznościowych. Ponad jedna trzecia mieszkańców Holandii w wieku od 16 do 25 lat przyznaje, że często ma problemy z „wyjściem” z mediów społecznościowych i spędza w nich za dużo czasu.


1.02.2025 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.

(łk)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Najnowsze komentarze
Najnowsze wiadomości
News image

Zabił byłą partnerkę psim łańcuchem i próbował upozorować samobójstwo. Sąd skazał go na 21 lat więzienia

News image

Defilada Weteranów i festiwal Defqon.1 odwołane z powodu upałów

News image

Prawie 40 stopni w Limburgii. Rekord upału z 2019 roku jednak nie padł

News image

Trzy osoby utonęły podczas czwartkowych upałów w Holandii

Najnowsze Ogłoszenia Wyróżnione


reklama a
Linki